V prvních zápasech stoprocentně uspěly domácí týmy, když poličský Spartak rozstřílel po sebevědomém výkonu Čestice a Svitavy neuspěly na ledě vítěze základní části, neboť tam nedokázaly ani jednou skórovat.

Polička – Čestice 9:0

Napětí a nervozitu z hokejek poličských hráčů setřásla 2. minuta, v níž se od modré trefil Veselý. Brzy po něm zakončil pěknou akci s Krajíčkem Grubhoffer a domácí plně ovládli ledovou hrací plochu. Zvlášť patrné to bylo v prostřední části, v níž se defenziva Čestic zcela rozpadla. S chutí hrající domácí nasázeli šest gólů, publikum zatleskalo třeba Havlíčkově blafáku nebo samostatné akci V. Vápeníka, jenž projel v oslabení obranou a zavěsil do „vinglu“. Poslední část se dohrávala z povinnosti, skóre uzavřel v 56. minutě Švejda.

„Jsem velice spokojen, důležitý zápas jsme zvládli na výbornou. Celý tým přistoupil ke čtvrtfinále zodpovědně, podal disciplinovaný a takticky vyspělý výkon. Hráči si jsou vědomi, že vypadnout v této fázi soutěže by byl velký neúspěch, roli favorita však dokázali ustát. Věřím, že se nám podaří sérii ukončit už zítra, kluci se jednoznačnou výhrou snad uklidnili,“ pronesl trenér Miloš Grubhoffer.

Fakta – branky: 30. a 40. V. Vápeník, 2. Veselý, 4. Grubhoffer, 24. Vašátko, 27. Kubát, 30. 34. Havlíček, 35. Valenta, 56. Švejda. Rozhodčí: Kukeně – Bláha, Habásko. Vyloučení: 8:8, hosté 2 x 10 minut OT. Bez využití, oslabení: 1:0. Diváci: 300. Třetiny: 2:0, 6:0, 1:0. Stav série: 1:0. HC Spartak Polička: V. Mach (41. Kvapil) – M. Mach, Češka, Drobný, Husák, Veselý – D. Vápeník, V. Vápeník, Valenta, Boháček, Krajíček, Boháč, Havlíček, Švejda, Vašátko, Kubát, Grubhoffer. K odvetě zajíždí Polička 11.února na led soupeře (od 18.00).

Skuteč – Svitavy 6:0

Hattrick ostrostřelce Turčániho položil základ k úspěchu pro nejlepší tým přeboru. Hosté ze Svitav sice nebyli odevzdaným týmem, leč nedovedli se prosadit střelecky a to se v play off neodpouští.

„Soupeř byl lepší bruslařsky, ne nadarmo také vyhrál základní část,“ říká brankář a hrající trenér Robin Šauer. „I tak se s ním dalo hrát, bohužel jsme se nevyvarovali individuálních chyb. Chléb se lámal ve druhé třetině, měli jsme velkou šanci na 2:1, místo snížení však přišla další domácí trefa. Zbraně ale neskládáme, doma musíme dát první gól a favorita znervóznit. Na čtvrtek bych rád pozval všechny naše fanoušky,“ dodal Šauer.

Fakta – branky: Turčáni 3, Andrejs 2, Sýkora. Rozhodčí: Veselý – Buček, Huryta. Vyloučení: 6:6, Sýkora (SY) 10 minut OT. Využití: 2:0. Diváci: 150. Třetiny: 2:0, 2:0, 2:0. Série: 1:0. TJ Svitavy: Šauer – Nespěšný, Aldorf, Tesař, Mifek, Sýkora, Křupka – Bohatý, Crha, Musil, Schlögl,Šudoma, Radimecký, Šmehlík, Peškar. Odveta se hraje ve čtvrtek od 18.30 ve Svitavách.