Dorost

V nejstarší mládežnické kategorii (po zrušení juniorky) se Poličští potýkají s největšími problémy, jež vedly na poslední místo v KP. „Celek dorostu společně téměř netrénuje a to je velká chyba, proto byly i takové výsledky. V této soutěži se hraje malinko jiný hokej než u žáků a potíže s přípravou byly znát. Je to na zamyšlení jak pro samotné hráče, tak i pro vedení hokejového oddílu, co s touto kategorií dělat. Jinak ztěží vychováme někoho do áčka mužů, kdo tam přijde a odevzdá odpovídající výkony,“ uvedl k nevydařené sezoně trenér Vladimír Erbes.

Starší žáci

Umístěním na konečné třetí pozici své trenéry příjemně překvapili. Jedná se o pěkný úspěch už proto, že okolnosti nebyly vůbec jednoduché. „Sezonu jsme zahájili s dvanácti kluky, posléze ukončil hostování Řezníček a zůstalo nás jedenáct. Musím proto ocenit brankáře Aleše Bubna. Hrál totiž v poli, abychom měli dvě pětky,“ sdělil trenér Miloš Grubhoffer. Polička zůstala v konečném účtování jen za Moravskou Třebovou a Chotěboří. „Slovan měl letos velice kvalitní družstvo, ale my jsme s ním odehráli krásná a vyrovnaná utkání, dvakrát jsme remizovali a jednou o gól prohráli. Medaili si kluci vydobyli po zásluze,“ doplnil trenér.

Mladší žáci

Ze začátku to v této kategorii nevypadalo moc dobře, první dva zápasy s Litomyšlí a Chocní skončily porážkami. „Měli jsme trochu strach, ale mančaft se postupně zvedl a nakonec uhrál slušnou čtvrtou příčku. V kádru bylo 15 hráčů, z nich byli někteří samozřejmě výkonnostně o něco slabší, ale šanci dostali všichni, protože chodili pravidelně trénovat a během sezony se může každý zlepšit,“ říká Grubhoffer. Na cenný kov chyběl Spartakovcům jediný bod, který jim vzala střetnutí s Chrudimí a Skutčí. Toto byly dohrávky, k nimž přijeli pouze mladší žáci, soupeři se posílili o hráče, kteří již nastupují za starší žáky, a právě zde Polička přišla o ty klíčové body.

Elévové 4. – 5. třídy

Další medailový zásah zařídili elévové, v tabulce nestačili jen na suverénní Choceň. „O úspěch se zasloužil celý náš kolektiv, sezonu musím hodnotit jako dobrou. Snažíme se učit kluky hrát více do kombinace, máme zde velmi dobré hokejisty, kteří budou v budoucnu dělat Poličce jen radost,“ je přesvědčen spokojený kouč Erbes.

Přípravky 3. třídy A a B

I když oproti loňsku došlo k malinkému ústupu z pozic, znovu z toho byla dvakrát „bedna“ pro nejmenší hokejisty: jak starší áčko, tak mladší béčko obsadily shodně třetí příčku. „I zde nám vyrůstají kvalitní hráči, i když zatím ne všichni dosahují kvalit svých předchůdců. Největší radost mám z toho, že se nám podařilo rozšířit základnu, přišlo dvacet nových kluků, takže i B tým, ve kterém hráči s hokejem začínají, bude moci být v příští sezoně zařazen do krajské soutěže,“ sdělil Vladimír Erbes.