Polička – Lanškroun 6:3 (prodloužení 0:1)

Utkání začalo až překvapivě v útočném duchu a domácí udávali jeho tempo. V 9. minutě projel až před gólmana Krbušíka Grubhoffer a s přehledem skóroval – 1:0. Hosté odpověděli za dvě minuty Guttlerem, to však od nich bylo na dlouho vše. Ve 12. minutě se individuálně předvedl Havlíček a ještě v první třetině se dělovkou prosadil také Boháček.

Když dal hned na začátku druhé části čtvrtý gól Husák, bylo všem jasné, že o finalistovi se rozhodne v prodloužení případně na samostatné nájezdy, a podle toho zbytek zápasu vypadal. Hosté totiž další průběh vypustili, Poličští také zvolnili, nicméně bez velké námahy skóre ještě zvýšili.

Kuriozní situace nastala v poslední minutě. Zkrat poličské střídačky znamenal trest za hru v šesti, ale v tuto chvíli se domácí ještě oslabení vyhnuli, když si nechali dát od Pilavky gól (59:58)!! To ale bylo poslední, čemu se domácí diváci smáli.

Sudí Kukeně totiž Spartaku vyloučení neodpustil, v prodloužení poslal krajně necitlivě na trestnou Veselého a Lanškroun přesilovku čtyři na tři Kotoulkovou dorážkou využil! Jestli spravedlivě nebo ne, na to se za pár dnů nikdo nebude ptát, ovšem zápas prokázal, že zvolený systém na pouhé dva zápasy bez započítání skóre je třeba poslat rychle do propadliště dějin.

Branky: 9. Grubhoffer, 12. Havlíček, 17. Boháček, 24. Husák, 43. Krajíček, 55. D. Vápeník – 11. Guttler, 58. Kilčický, 60. Pilavka, 62. Kotoulek. TJ Spartak Polička: V. Mach – O. Veselý, Vaňák, M. Mach, Češka – Valenta, D. Vápeník, Husák, Vr. Vápeník, Grubhoffer, O. Havlíček, Boháček, Švejda, Krajíček, Radiměřský.

Veliké zklamání neskrýval po zápase trenér Spartaku Miloš Grubhoffer. „Předně musím říci, že jsem s výkonem svých hráčů, s jejich nasazením i plněním taktických pokynů maximálně spokojen. Po celý zápas jsme byli jasně lepší. Nejvíce jsem zklamán tím vyloučením v prodloužení. To, co provedl pan Kukeně, se v tak vypjatých chvílích rozhodujícího semifinále prostě nedělá.

Bylo to od něho hodně nefér a myslím, že si toho byl dobře vědom. Kluci si to nezasloužili. Diváci si udělali svůj úsudek, každý viděl, že jsme měli hrát ve finále. Týmu nemám co vytknout,“ řekl kouč.

Polička doplatila rovněž na systém semifinále, který se stal oprávněně terčem kritiky. „Jako vítězové základní části jsme v play off neměli vůbec žádnou výhodu. Jednoznačně se mělo hrát na dva vítězné zápasy nebo minimálně počítat skóre,“ uvedl Grubhoffer.

I přes pochopitelnou hořkost sezona pro Spartak nekončí. „Musíme posbírat síly a pokusit se umístit alespoň na bedně,“ dodal trenér, na jehož svěřence čeká ve dvojzápase o třetí místo v KP Choceň B.