Fanoušci Spartaku byli zvědaví, jestli po skvělém nedělním představení proti České Třebové nebude platit rčení o posvícení a půstu. Kdeže, domácí ukázali formu a divákům připravili další zážitek.

Polička – Choceň B 6:1

Spartak se pustil do dalšího souboje stylem, jakým končil v neděli proti Třebové. Aktivním a rychlým hokejem si vynutil převahu. Na skóre se to projevilo v 10. minutě po dorážce důrazného Soukala.

Domácí pokračovali v dobré hře, ale ve 14. minutě je zaskočil výjezd Švece z rohu kluziště, střela překvapila i Šauera a bylo vyrovnáno – 1:1.
Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat. Důležitý zásah na 2:1, jenž přinesl větší klid na poličské hokejky, padl po sólovém nájezdu Jindry.

V prostřední části se hrálo i nadále v režii Spartaku. Ve 28. minutě si Boháček najel na přihrávku V. Vápeníka, zavezl puk za branku a naservíroval ideální puk Švejdovi – 3:1.

Počtvrté se v Poličce jásalo ve 34. minutě poté, co vypálil D. Vápeník a za odraženým pukem se nebál vrhnout Soukal.
Pak si domácí vybrali menší „oddechový čas“ a soupeř předvedl, že v ofenzivě dovede být nebezpečný. Narazil však na spolehlivého Šauera, který svými zákroky nedovolil ani náznak jakéhokoli dramatu.

Ve třetí třetině si domácí vychutnali výhru a snažili se pobavit diváky. Padly ještě dva góly. O jeden se postaral Švejda po spolupráci s Boháčkem. A tečka za zápasem byla v 60. minutě parádní. V přesilovce čtyř proti třem zakombinovali Hejtmánek, Kubát a V. Vápeník, který bombou do horního růžku zpečetil na 6:1.

Fakta – branky: Soukal 2, Švejda 2, Jindra, V. Vápeník – Švec. Rozhodčí: Veselý – Budinský, Kolář. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 340. Třetiny: 2:1, 2:0, 2:0.

Spartak Polička: Šauer – Mach, Češka, Veselý, Fric – D. Vápeník, V. Vápeník, Krajíček, Švejda, Boháček, Jindra, Radiměřský, Šedý, Kubát, Hejtmánek, Soukal.

Miloš Grubhoffer, trenér: Vyhráli jsme zaslouženě, znovu jsem s výkonem spokojen. Kluci plní taktické pokyny, až v samotném závěru v obraně malinko povolili. Je vidět, že jsme na defenzivě zapracovali a neděláme zbytečné chyby v obranném pásmu. Slabší chvíli jsme si vybrali jen na konci druhé třetiny, kdy nám příliš nešla kombinace, ale celkově jsme odehráli další povedené utkání. Chválím všechny hráče za přístup k tréninku i zápasům. Příležitost dostali opět junioři a na ledě se neztratili. K dalšímu náročnému zápasu do Lanškrouna pojedeme s respektem, ale s odhodláním.