Českotřebovští Kohouti zůstávají nadále stoprocentní, když si podle očekávání poradili s poslední Poličkou. Neměli to ovšem zdaleka tak snadné, jak se všeobecně čekalo. Hosté se houževnatě drželi a teprve v 54. minutě se Ostřanského přesilovkovým gólem favoritovi povedlo odpor soupeře zlomit.

Dobrou formu na začátku sezony potvrdili i litomyšlští hokejisté. V duelu s Chrudimí vystupňovali ve třetí třetině tempo a do té doby vyrovnané zápolení strhli na svoji stranu. Hned tři hráči tento zápas nedohráli kvůli vyšším trestům.

Zápasy HC Spartak Choceň – HC Slovan Moravská Třebová a TJ Orli Lanškroun – HC Hlinsko byly odloženy.

KL PARDUBICKA, 6. kolo:

HC Kohouti Česká Třebová – HC Spartak Polička 5:3 (3:2, 1:1, 1:0). Branky: 4. Augustin (Sedlák, Pavlovský), 17. Semorád (Augustin, Sedlák), 19. Semorád (Augustin, Ostřanský), 30. Ostřanský (Augustin, Semorád), 54. Ostřanský (Augustin, Sedlák) – 4. Tobiáš (Jindra), 10. Krajíček (Plachý, Zobač), 28. Krajíček (Zobač). Rozhodčí: Veselý – Najman, Pešková. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 275.

HC Litomyšl – HC Chrudim 5:2 (1:1, 0:0, 4:1). Branky: 919. A. Půlpán (T. Půlpán, Jonáš), 44. Dostál (Gyömber, Švec), 48. Stoklasa (A. Půlpán, T. Půlpán), 58. Barkóci (T. Půlpán) 59. Jankovský (J. Dostál) – 3. Pavlík (Cimburek, Hebek), 60. Kostka (Cvrček, Budínský). Rozhodčí: Čížek – Schaffer, Teplý. Vyloučení: 2:2, navíc Bažant, Myška (oba LIT) a Hrdlička (CHR) 5 min. + OK. Bez využití. V oslabení 1:0. 2:0. Diváci: 144.

1. Česká Třebová (15), 2. Litomyšl (12), 3. Chrudim (9), 4. Hlinsko (8), 5. Moravská Třebová (7), 6. Choceň (5), 7. Lanškroun (3), 8. Polička (1).

Příští program:

Neděle 16. října – 17.00: Polička – Choceň, Moravská Třebová – Litomyšl, 17.30: Hlinsko – Česká Třebová, 18.00: Chrudim – Lanškroun.