Základní část krajské hokejové ligy se pomalu blíží ke svému závěru. V nedělním kole měla volný termín Litomyšl a zbylým dvěma reprezentantům regionu se tentokrát výsledkově dařilo. Příjemně to překvapilo zejména v případě dosud tápající Poličky.

LANGROVA KANONÁDA

První třetina se v Chrudimi rozhodně nevyvíjela podle třebovských představ. Na vedoucí zásah Klementa sice odpověděl Langr, ale následovala černá pasáž Slovanu, v rychlém sledu inkasoval tři branky a zápas se z jeho pohledu jevil jako ztracený, Naprostý opak byl ovšem pravdou. Prostřední část přinesla velký nástup v podání hostů. Faltus po spolupráci s Čiklem snížil a střeleckou zodpovědnost na sebe posléze vzal Langr, zkompletoval hattrick, po čtyřiceti minutách bylo srovnáno a vše znovu otevřeno.

Poslední třetina, to byla strhující přestřelka. Pavlovský s Kobzou nádherně vybojovali puk a o zakončení se v přesilovce postaral neudržitelný Langr, pár vteřin nato od modré skóroval Kalous. Faltus díky důrazu před brankou poslal ještě jednou hosty do vedení, o které opět přišli. Půl minuty před koncem byl faulován ujíždějící Langr a rozhodčí to ocenili „jenom“ vyloučením. Početní výhodu si Slovan přenesl do prodloužení, v něm se kotouče chopil Čikl, našel Augustina a ten nastavenou pětiminutovku bleskově ukončil.

„Se dvěma body jsem spokojen. Chrudim je těžký soupeř, ale můj názor je ten, že jsme mohli vyhrát i za tři body. Zápas se moc nepovedl gólmanovi, ale to se někdy stane. Kluci bojovali, za stavu 4:1 to pro nás nevypadalo moc dobře, ale od druhé třetiny jsme se semkli, plnili stanovené pokyny a především dávali góly. Bonbónek v podobě druhého bodu mužstvu zvedne sebevědomí. Máme před sebou tři domácí zápasy a pokud je zvládneme, určitě půjdeme zase nahoru,“ hodnotil zajímavý duel moravskotřebovský trenér Igor Čikl.

BOJOVNOST A ŠTĚSTÍ

Do bitvy s Chocní vstoupili poličští hokejisté s respektem, ocitli se pod tlakem soupeře a hlavně zásluhou výborného Zeleného dohráli první třetinu bez obdržené branky. K tomu došlo až ve druhé části ve dvojnásobném oslabení po gólu Krále, na což domácí zareagovali přece jen zvýšenou aktivitou.

Ta vyústila nejdříve v neproměněné trestné střílení Krajíčka, ve 36. minutě se stejný hráč po spolupráci se Švejdou už nemýlil – 1:1. Obrat byl dokonán o chvíli později, když si slabší chvilku vybral choceňský gólman Joska a propustil za svá záda nahození J. Hejtmánka. Poslední třetina se změnila v neúprosnou řežbu s řadou šarvátek. Zelený za pomoci obětavých parťáků odolal náporu i v přesilovce pět na tři a v 59. minutě domácí pečetili překvapení. Ujel L. Boháček a puk z jeho hole si hosté sami srazili do branky.

„Soupeř určitě nebyl horší, ale k nám se díky velké bojovnosti a obětavosti přiklonila konečně i trocha toho štěstíčka. Jsem rád za vítězství, věřím, že našemu mužstvu pomůže, abychom se zvedli. Velký dík patří Zelenému, který nás hodně podržel. Zejména ve třetí třetině se hrálo v nervózním duchu, naši mladí kluci si od hostů nenechali nic líbit,“ poznamenal trenér Poličky Miloš Grubhoffer.

17. kolo:

Chrudim – Moravská Třebová 6:7 PP

Branky: 7. Klement (Plch), 15. Štěpánek (Kalous), 17. Urban, 18. Karásek (Haltuch), 48. Kalous (Karásek), 53. Štěpánek (Kišš) – 11. Langr (Schneider), 24. Faltus (Čikl, Kovařík), 32. Langr (Kolařík, Pavlovský), 39. Langr (Kobza), 48. Langr (Kobza), 49. Faltus (Čikl), 61. Augustin (Čikl). Rozhodčí: Sedlák, Čížek – Urubčík, Havel. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. Diváci: 179. Třetiny: 4:1, 0:3, 2:2 – 0:1.

HC Slovan Moravská Třebová: Pospíšil – Pokorný, Kolařík, Hradil, Schneider, Kovařík, Muselík – Faltus, Čikl, Augustin, Fibrich, Janošek, Langr, Pavlovský, Kobza, Řehulka, Ministr, Maška.

Polička – Choceň 3:1

Branky: 36. Krajíček (Švejda), 39. J. Hejtmánek, 59. L. Boháček (Martinů) – 24. Král (Krejza). Rozhodčí: Veselý – Kalus, Kalina. Vyloučení: 11:8, navíc Lidmila 10 min. OT – Zavřel 10 min. OT + OK. Využití: 0:1. Diváci: 254. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:0.

HC Spartak Polička: Zelený – Nunvář, Štěrba, J. Hejtmánek, Švanda, Vápeník – Dvořák, Švejda, Zobač, D. Hejtmánek, Lidmila, L. Boháček, Krajíček, Martinů, J. Boháček.

Havlíčkův Brod B – Ledeč nad Sázavou 12:2 (3:1, 5:0, 4:1). Branky: Homola 5, M. Semrád 2, Polák, J. Přibyl, Cejpek, Abbrent, Piskač – Vantuch, Hubert. Rozhodčí: Hájek – Kolář, Teplý. Vyloučení: 2:1, navíc Zelený (L) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 80.

Světlá nad Sázavou – Chotěboř 2:5 (1:1, 0:3, 1:1). Branky: P. Včela, Dolinský – Dvořák 3, Svoboda, Vácha. Rozhodčí: Kukeně – Říha, Veverka. Vyloučení: 8:6, navíc Venc (S) TH. Využití: 2:2. Diváci: 339.

Hlinsko – Česká Třebová 8:2 (2:0, 4:1, 2:1). Branky: Dítě 2, Beneš 2, Plachý, Poskočil, Velínský, Pazourek – Moučka, Jindřich. Rozhodčí: Rulíček – Schaffer, Vepřovský. Vyloučení: 7:6, navíc Moučka (ČT) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 238.

1. Chotěboř (41), 2. Chrudim (38), 3. Hlinsko (33), 4. Česká Třebová (33), 5. Moravská Třebová (27), 6. Choceň (23), 7. Světlá nad Sázavou (20), 8. Litomyšl (13), 9. Havlíčkův Brod B (12), 10. Polička (9), 11. Ledeč nad Sázavou (3).

Příští program:

18. kolo, středa 29. listopadu, 18:30: Ledeč nad Sázavou – Chrudim, Česká Třebová – Chotěboř, Choceň – Světlá nad Sázavou, Polička – Litomyšl. 19:00: Moravská Třebová – Hlinsko. (rh, hor)