Novoroční forma lídra tabulky není dobrá. Třetí zápas, třetí porážka…. Ale jaká! Tohle by se tak zkušenému mančaftu stávat nemělo. Být to play off, tak by fanoušky obcházely mrákoty.

Ony je tedy obcházely i tak, protože na startu třetí třetiny nebylo snad na celém stadionu nikoho, kdo by za stavu 5:1 předpokládal zápletku ohledně výsledku.

Ne, že by do té doby bylo utkání herně jednoznačné, na straně domácích však byla vysoká produktivita v zakončení, takže si postupně vypracovali náskok, jenž se jevil jako zcela bezpečný.

To by však v závěrečné periodě nesměli, jak se říká, úplně přestat hrát a přenechat veškerou herní iniciativu soupeři. Ten sice sám snad ani nepočítal, že by se do zápasu ještě vrátil, ale když se v rychlém sledu trefili mladíci Roubal a Hybeš a korigovali na rozdíl dvou branek, zákonitě vycítil šanci.

Pohroma pro Litomyšlské byla dovršena, když se zbytečným faulem připravili o přesilovku čtyři resp. pět na tři. Novák se v situaci tři na tři, kterou fanoušci znají převážně jen z prodloužení, dostal lehce ke kontaktnímu gólu (5:4).

A byl to stejný hokejista, která vzápětí využili tvrdou ránou přesilovku a hlediště se proměnilo v přehlídku nevěřícných obličejů…

Poslední možnost Litomyšle v prodloužení:

Poslední útok HC Litomyšl v prodloužení. | Video: Radek Halva

A aby toho nebylo málo, tak po bezvýsledném prodloužení domácí nezvládli ani nájezdy, když se sice jako první trefil Jakubec, ale hostující střelec Plch v páté sérii vyrovnal a v šesté rozhodl o druhém bodu pro Chrudim.

Proměněné samostatné nájezdy (Jakubec – Plch – Plch):

Proměněný samostatný nájezd Tadeáše Jakubce (HC Litomyšl). | Video: Radek Halva
První proměněný samostatný nájezd Jiřího Plcha (HC Chrudim). | Video: Radek Halva
Druhý proměněný samostatný nájezd Jiřího Plcha (HC Chrudim). | Video: Radek Halva

SKUPINA A, 13. kolo:

HC Litomyšl – HC Chrudim 5:6 SN (2:1, 3:0, 0:4 – 0:0, 0:1). Branky: 5. Jakubec (Cink), 10. Voříšek (Stoklasa), 25. Cink (Jakubec, Stoklasa), 28. Jakubec, 38. Dostál (Jankovský, Barkóci) – 11. Plch (Hejduk), 48. Roubal, 49. Hybeš (Kostka, Hejduk), 56. Novák, 58. Novák (Plch, Linhart), rozhodující nájezd Plch. Rozhodčí: Kratochvíl – Dalecký, Kolář. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 166.

Další utkání se hrají ve středu večer:

Skupina A, středa 11. ledna, 18.00: Nové Město nad Metují – Nová Paka, 19.00: Jaroměř – Nový Bydžov, Moravská Třebová – Česká Třebová.

Skupina B, středa 11. ledna, 18.00: Třebechovice pod Orebem – Trutnov, Opočno – Náchod, 18.30: Choceň – Hlinsko, Polička – Lanškroun.