Spolu s kolegou Josefem Kalinou přivedl kouč Kršňák do krajského přeboru v ročníku 2007/2008 pouze třináct hráčů. Optimisticky počítali s třetím či čtvrtým místem. „Po remíze s Poličkou však kluci pochopili, že hrát je možné s každým, i s těmi největšími favority.

Do každého zápasu pak nastupovali s cílem soupeře udolat a to se jim dařilo, kupodivu se ani sportovní štěstí neodvrátilo,“ řekl trenér. Sebevědomí hráčů vzrostlo, následovala vítězství doma i venku (i dvouciferná, ta povzbuzovala nejvíc!) a tím pádem nezadržitelný vzestup na přední místa. Již dvě kola před koncem náročné soutěže bylo jasno: třebovští starší žáci budou v soutěži nejlepší!

„Kádr byl hráčsky vyrovnaný a osobnostně velmi silný. Tréninková morálka vysoká, zápasová ještě vyšší, nic jiného při jeho šíři ani nezbývalo. K tomu přistoupil i díl štěstí, kdy se soupeři poráželi navzájem, absence zranění a nemocí. Dostali jsme nejméně gólů, ani jednou neprohráli, pouze šest remíz je na našem kontě. Brankáře Langhamera určitě čeká skvělá perspektiva,“ říká k sezoně snů Radek Kršňák.

Třebovští mladíci jsou příslibem do budoucna. Někteří (ročník 1994) budou pokoušet štěstí v ligových žákovských celcích Pardubic či Olomouce, šest z nich povyšuje do kategorie dorostu. Na úspěšný tým čeká doplnění kádru a boj o obhajobu dosažených met. Díky hokejové školičce a systematické péči o hokejový potěr jsou však podmínky dobré, optimismus tedy přetrvává.

Také další kluby a týmy napodobily třebovské starší žáky. Přeborníky Pardubického kraje se stali mladší žáci HC Litomyšl, jimž báječně vyšel závěr sezony, předstihli celky Chrudimi i Chocně a triumfovali. Druhá místa jsou velkým úspěchem pro elévy 4. – 5. třídy ze Spartaku Polička (10 bodů za Chocní) a přípravky 3. třídy A HC Litomyšl (6 bodů za Pardubicemi).

Na „bednu“ se dostali i třetí starší žáci Poličky a oba kolektivy nejmenších přípravek 3. tříd (A a B) ze stejného klubu. Přidejme čtvrtá místa juniorů M. Třebové, mladších žáků Poličky, elévů 4. – 5. tříd a minihokeje 3. tříd B Litomyšle, pátá místa starších žáků Litomyšle a mladších M. Třebové a vychází super sezona mladého hokeje!

(mt, rh)