Kromě Romana Šmidberského zasedli před novináře také generální manažer klubu Zbyněk Kusý, prezident klubu Ondřej Heřman, primátor města Jaroslav Deml, zástupce společnosti Moeller elektrotechnika Michal Reiner a nová trenérská dvojice pro nadcházející sezonu Václav Sýkora a Ladislav Lubina.

Hned v úvodu tiskové konference se ujal slova Roman Šmidberský. „V první řadě chceme uklidnit situaci. V posledních dnech totiž v celé věci panovalo napětí, zejména v médiích, a to určitě ničemu neprospělo. Nyní se soustředíme na novou sezonu,“ řekl Roman Šmidberský.

Ke středečnímu prodeji většinového podílu v klubu se poté ještě vrátil i předseda představenstva Ondřej Heřman.

„Opravdu to nebylo jednoduché. Tím, že jsme se s panem Kusým vzdali svého předkupního práva ve prospěch pana Šmidberského, jsme jasně deklarovali svůj názor,“ konstatoval Ondřej Heřman a dodal, že za loňský rok byl hokejový klub v zisku.

Na konferenci mimo jiné zaznělo i to, že příchod Romana Šmidberského do klubu nijak neovlivní smluvní vztahy s firmou Moeller.

Nová sezona pod vedením Václava Sýkory začne v pondělí 5. května. Pro nadcházející ročník již klub nepočítá s brankářem Hylákem a obráncem Nikolovem. Klub opouští i Tomáš Rolinek.

Jedinými posilami jsou zatím obránci Petr Čáslava a Martin Štrbák. Fanoušky toužebně očekávaný návrat Michala Mikesky se však odkládá. „Pokud vím, Mikeska prodloužil své angažmá v Ufě. A ruským klubům ne〜můžeme konkurovat,“ řekl Pardubickému deníku Zbyněk Kusý.