„Byl to pro mě a věřím, že nejen pro mě, fantastický zážitek,“ zářil po skolení Ocelářů na tiskové konferenci pardubický asistent Ladislav Lubina. V třineckém autobuse bude na daleké cestě jistě hrobové ticho. Juříkův soubor bude asi dlouho přemýšlet, jak si nechal protéct výtečně se vyvíjející mač.

Šejba s Lubinou prožili v neděli nejtěžších den v roli koučů Moelleru. Ale večer zářili štěstím. Pardubickou kabinu postihla v ten nejnevhodnější moment střevní viroza. Když se tým chystal na další z řady nesmírně důležitých bitev, počítali trenéři odpadlíky. A že jich bylo. Rolinek, Ondřej, Blažek, Klejna, Zohorna, Starý, v průběhu zápasu odstoupil také kanonýr Sýkora. „I plno dalších mělo problémy,“ sdělil Lubina.

Torzo týmu s obránci Havířem a Komou ve čtvrté útočné formaci ale nakonec předvedlo strhující show. Po dvou třetinách se Třinec opájel dvoubrankovým náskokem. Po dalších dvaceti minutách však opouštěl led s opačnými pocity. Pardubice v závěrečném dějství předvedly skvostnou partii. Během třinácti minut v ďábelském tempu nasázely do Vojtkovi klece čtyři góly a urvaly strašně důležité vítězství.

Hlasy trenérů

Ladislav Lubina (HC Moeller Pardubice): „Pro mě to byl dneska fantastický zážitek a věřím, že nejen pro mě, ale i pro kluky a pro všechny v hale. Před klukama smekám kloubouk, že utkání zvládli takovým způsobem. Víra v dobrý výsledek je držela nad vodou. Pro nás je to fantazie a super výsledek.“

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec): „Konečný výsledek je pro nás velkou ránou. Na utkání jsme se velmi důsledně připravovali a dobře ho začali. I třetí třetinu jsme začali dobře, jenže pak přišel gól v přesilové hře a další dva laciné. To nás úplně zlomilo.“

Branky a asistence: 44. Šeda (Snopek), 50. J. Kolář (Koukal), 52. Tvrdík (J. Kolář), 57. Cetkovský (Somík) – 5. Korhoň (Barinka), 16. Barinka (Polanský). Rozhodčí: Turčan – Bláha, Šátava. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváků: 9105.

Sestavy:

HC Moeller Pardubice: Lašák – Snopek, Šeda, J. Nakládal, Linhart, Posmyk, J. Kolář II – Sýkora, Rákos, Tvrdík – Cetkovský, Pucher, Somík – J. Kolář I, Koukal, Semorád – Koma, Havíř.

HC Oceláři Třinec: Vojtek – Sekerám, Výtisk, Seman, Malec, Andersons, Pácal, Kundrátek – Tomík, J. Štefanka, Moravec – Barinka, Peterek, Korhoň – Kolusz, Polanský, Steber – Hrňa, Hampl, Z. Pavelek.