Čelo tabulky okupují českotřebovští Kohouti, kteří v nedělním odpoledni sehráli pozoruhodný duel s Chrudimí. Krajská bitva byla ještě na začátku 34. minuty bezgólová a asi nikoho na stadionu nenapadlo, že z ní vzejde tak jednoznačné skóre. Domácím však vyšel závěr druhé třetiny, kdy odskočili na rozdíl dvou branek, ve třetí třetině rychle přidali další zásahy a dohrálo se pod jejich taktovkou. Rušno bylo také na trestné lavici, rozhodčí Kolář rozdal celkem 97 trestných minut a tři borci zamířili po sérii šarvátek pod sprchy předčasně.

Derby mezi Litomyšlí a Chocni patří k tomu nejtradičnějšímu a neprestižnějšímu, co krajský hokej dlouhá léta nabízí. Byť naděje Spartaku na play off jsou dávno pryč, tak nebylo pochyb, že v tomto zápolení nebude mít o motivaci nouzi. Což se na ledě také potvrdilo, ovšem překvapení se nezrodilo.

Branka Michala Lichtága (Choceň):

Zdroj: Radek Halva

Hrdinou duelu byl Tadeáš Jakubec, který se zapsal čtyřikrát do střelecké listiny, přičemž čistý hattrick nasypal do sítě gólmana Valenty během šesti minut na přelomu první a druhé periody. O dvou jeho trefách se však dlouho diskutovalo.

Nejprve v 19. minutě vyslal po rychlém výpadu na branku ostrý projektil, který se odrazil… Odkud vlastně? Od vnitřní konstrukce, od spojnice? Domácí spustili oslavy, rozhodčí Pilný branku nejprve neuznal, po protestech a následné domluvě s čárovými však svůj verdikt změnil a v dané chvíli bylo vyrovnáno na 2:2. A znovu Jakubec byl u dalšího pozoruhodného momentu, když ukázal, že gól se dá vstřelit i tehdy, když se v útočném pásmu vhazuje v čase 19:59. Na buly trefil kotouč tak šikovně, že zapadl bleskově za záda gólmana, a podle rozhodčích to bylo ještě včas! A než se kdo na stadionu vzpamatoval, najednou to bylo 3:2. Hosté bojovali, ve druhé části dvakrát snižovali na kontakt, ale favorit jim vždycky znovu utekl a dotáhl utkání k vítězství.

Zajímavou cestou došel k vítězství poličský Spartak. V duelu dvou mužstev ze závěru tabulky přestřílel soupeře z Dvora Králové nad Labem, což by ještě nebyla taková senzace. Že si k tomu však pomohl třemi góly vstřelenými při vlastním oslabení (!), to je počin z kategorie unikátních.

Svinnský Iscarex kros 2023.
Filip Záveský a Adéla Dvořáková opanovali pořadí běžeckého seriálu Iscarex Cup

Osm gólů nasázeli rovněž lanškrounští Orli. Nějaký čas jim trvalo, než našli recept na protivníka z Náchoda, ale jakmile se jim to ve druhé a třetí třetině povedlo, nebylo o vývoji a výsledku zápasu pochybností.

A do třetice osmička, tentokrát v podání v Moravské Třebové. Do Trutnova to je z tohoto města bezmála 150 kilometrů, ale nálada v autobuse na dlouhé zpátečné cestě byla výtečná. Slovanisté totiž prokázali svoje ofenzivní kvality a kanonýr Vojtěch Augustin je čtyřmi góly nasměroval k výhře, která soupeře výrazně odřízla od reálné naděje na play off.

Na Královéhradecku potvrdil dobrý vstup do nového roku novobydžovský Stadion, který v dramatickém duelu udolala silné Nové Město a udělal zásadní krok do play off, protože vítězství nad týmem ze špice tabulky má na pomezí top osmičky ohromný význam. Novopačtí Bruslaři zcela „prospali“ úvodní třetinu utkání v Třebechovicích a dalo jim moře práce, aby minimalizovali ztráty, zavděk však museli vzít „jen“ dvoubodovým vítězstvím.

KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA, 25. kolo:

HC Orli Lanškroun – HC Náchod 8:2 (0:0, 4:2, 4:0). Branky: 26. Pirkl (Mann, Šembera), 32. Drlík, 32. Krč (Vogel, Markl), 37. Novotný (Drlík), 44. Dvořák (Pejcha), 45. Švub (Pirkl, Šembera), 45. Vogel (Marek, Nastoupil), 59. Nastoupil (Vogel, Markl) – 22. Kubeček (Polej), 40. Škoda (Maršík, Matouš). Rozhodčí: J. Veselý – Jirouš, Kukla. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 102.

HC Trutnov – HC Slovan Moravská Třebová 4:8 (2:1, 1:4, 1:3). Branky: 7. Smékal (Šimoníček, Vondráček), 11. Vondráček (Smékal, Junek), 38. Šimoníček (Vondráček, Vácha), 59. Smékal (Vondráček, Luštinec) – 5. Palička, 27. Augustin (Janků), 34. Kuchař (Horký, Marek), 36. Augustin (Palička, Cach), 40. Faltus (Kuchař), 57. Augustin, 58. Vaňous (Brandýs, Marek), 59. Augustin. Rozhodčí: Petr – Horák, Karlík. Vyloučení: 7:11. Využití: 4:1. Diváci: 146.

HC Litomyšl – HC Spartak Choceň 7:4 (3:2, 3:2, 1:0). Branky: 7. A. Půlpán (Bažant), 19. Jakubec (L. Pilař), 20. Jakubec, 24. Jakubec (A. Půlpán), 34. Vomočil (Bláha, Bažant), 40. Jakubec (L. Pilař), 59. T. Půlpán (A. Půlpán) – 12. P. Prachař (Jan Polák, Votava), 14. Farkas (Vítek, Koutecký), 31. Lichtág (Jan Polák, P. Prachař), 39. P. Prachař (Lichtág). Rozhodčí: Pilný – Javůrek, Kalina. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 362.

Odkud se asi odrazil kotouč po ráně Tadeáše Jakubce? Rozhodčí nakonec určili, že zevnitř branky:

HC Litomyšl vs. HC Spartak Choceň.HC Litomyšl vs. HC Spartak Choceň.Zdroj: Petr Šilar

HC Kohouti Česká Třebová – HC Chrudim 7:1 (0:0, 3:1, 4:0). Branky: 34. Semorád (Rozlílek, Jelínek), 38. Rozlílek (Semorád, Vašíček), 38. Stolín (Semorád, Vašíček), 44. Semorád (Jelínek), 45. Prachař (Drtina, Hradil), 46. Hradil (Fúzik, Prachař), 50. Jelínek (Semorád, Martinec) – 36. Pavlík (Novák, Langr). Rozhodčí: Kolář – Pošvář, Schaffer. Vyloučení: 6:5, navíc Král, Vašíček – Hebek 5 min.- + OK. Bez využití. Diváci: 402.

Stadion Nový Bydžov – TJ Spartak Nové Město nad Metují 5:3 (1:1, 3:2, 1:0). Branky: 19. Eis (Bezděk, Pilný), 25. Hlaváček (Matějíček), 29. Hlaváček (Jebavý, Pilný), 35. Pilný (Němec, Kloz), 60. Jebavý (Kloz, Matějíček) – 4. Bucek (Černý, Zámečník), 27. Šťastný (Řezníček, Matějček), 37. Mert (Matějček). Rozhodčí: Pecha – Pluháček, Šesták. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:2. Diváci: 220.

SK Třebechovice pod Orebem – BK Nová Paka 6:7 PP (5:1, 0:3, 1:2 – 0:1). Branky: 4. Zahradník (Netušil, Sajdl), 5. Javůrek (Samek, Bartoň), 7. Samek (Mlateček, Zahradník), 12. Netušil (Sajdl), 14. Samek (Zahradník), 60. Drašnar (Sajdl, Drašnar) – 16. Klust (Kotyza, Brokeš), 22. Foerster (Nevyhoštěný, Nezbeda), 23. Suvorov (Hnik, Dvořák), 29. Najman (Nevyhoštěný), 45. Had (Hnik, Malík), 57. Najman (Klust, Strnad), 61. Hnik (Malík). Rozhodčí: Machač – Paštika, Plodek. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Vyloučení: Diváci: 141.

HC Spartak Polička – HC Dvůr Králové nad Labem 8:4 (3:2, 3:2, 2:0). Branky: 7. Havlík (Boštík), 13. Šerejch (Střecha), 17. Střecha (Martinů), 24. Martinů, 29. Tobiáš, 40. Střecha (Kunstmüller), 44. Tobiáš, 58. Střecha – 10. Kačerovský, 18. Hynek, 21. Kudr (Veselý), 32. Hynek (Veselý). Rozhodčí: Vepřovský – Jirků, Najman. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 3:0. Diváci: 130.

HC Opočno – HC Hlinsko odloženo (26. ledna).

HC Jaroměř volný termín.

Aktuální pořadí KL.Aktuální pořadí KL.Zdroj: Deník

Další program:

26. kolo – středa 17. ledna, 18.00: Nová Paka – Náchod, 18.30: Nové Město nad Metují – Náchod, Polička – Česká Třebová, Hlinsko – Moravská Třebová, 19.00: Jaroměř – Trutnov, Nový Bydžov – Choceň, Třebechovice pod Orebem – Chrudim, Lanškroun – Litomyšl.