Náš region se právem těší na velké bitvy. O souboji Chocně s Litomyšlí není třeba se dlouze rozepisovat, pamětníci loňské čtvrtfinálové série těchto rivalů vědí, co všechno tu je možné.

„Třebovské derby" se jako derby tituluje spíše díky shodnému jménu obou měst, ale to neznamená, že by mu snad měla chybět třaskavá atmosféra.

A Polička, která se konečně prokousala do play off, v něm hodlá dokázat, že se tam nedostala náhodou a světelského favorita chce pořádně potrápit.

Co si přát před zahajovacím bully? Asi především to, aby delegovaní rozhodčí udrželi hru v patřičných slušných mezích.

Samozřejmě, že emoce k hokeji patří a tím spíše k vypjatému play off, ale není nutné, aby přehnaně vzkypěly nad únosnou míru. A platí to beze zbytku jak na ledě, tak i v hledišti.

Všechny týmy, které se probily ze základní části do vyřazovací fáze, umí hrát výborný hokej. Věřme, že ho předvedou.

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU – POLIČKA

Vyhnout se Světlé. To je přání snad každého klubu hrajícího play off. Celek od Sázavy je nepopulární kvůli dlouhé cestě, ani fanoušci nejsou až tak nažhavení jako v případě místních derby a navíc se jedná o hokejově vysoce kvalitní tým. Pro Poličku, pokud má hrát v této sérii viditelnou roli, bude zásadní stav kádru. V plné síle může soupeři čelit a zabojovat o překvapení, jenže jakmile jí budou chybět klíčové opory (a že to v případě střelce Gregara minimálně v některých zápasech hrozí), nastane obrovský problém. Soupeřova síla není soustředěna do jedné formace, ofenzivní hrozba je značná od všech hráčů, což ostatně ukázaly vzájemné duely v základní části. Spartak nemá co ztratit.

Střetnutí se hraje v neděli od 17 hodin a řídí je trojice rozhodčích Hájek – Říha, Veverka.

Tip Deníku: 3:1 Světlá nad Sázavou.

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ – ČESKÁ TŘEBOVÁ

Vyrovnanost. Nic jiného se od tohoto souboje nedá čekat a kdyby se protáhl na plných pět zápasů, nikdo by se nedivil. V základní části odehráli tito rivalové dva parádní zápasy a je těžké odhadovat, kdo by měl hrát prim v celé sérii. Otřepané, ale nepochybně z velké části pravdivé heslo říká, že v play off rozhodují brankáři, což by mohlo být lehké plus pro Slovan, jenž dostal o sedmnáct branek méně. Rovněž výhoda domácího prostředí by se měla projevit, vždyť Slovan ve své aréně jedenáctkrát za sebou vyhrál. Na druhou stranu je tu však smrtící ofenzivní vozba Kohoutů, když trio Fúzik, Hemský, Vlček patří k elitě v pořadí produktivity krajské ligy. V téhle sérii je prostě zaděláno na velké věci.

Řízení nedělního duelu (začátek 17:00) bylo svěřeno trojici Čížek – Schaffer, Zemánek.

Tip Deníku: 3:2 Moravská Třebová.

CHOCEŇ – LITOMYŠL

Před rokem šla Litomyšl do stejné fáze soutěže z osmého a Choceň z prvního místa a všichni vědí, jak to dopadlo. Nyní se utkávají coby čtvrtý s pátým a naděje Litomyšlských by tedy měly být teoreticky vyšší. Jak je známo, chybět jim kvůli přestupové dohodě klubů bude Šeda a to je nesporné oslabení, takových útočníků nemá tým na rozdávání. Potřeba bude opět mimořádný výkon Tomáše Kalouska v brance, podobně jako loni. Lednový debakl 1:11 ukázal, že snažit se hrát otevřený hurá hokej není ten správný recept, jelikož pak mají choceňští „zabijáci" Prachařové či Fišer vodu na svém mlýně. K úspěchu lze dojít přes zodpovědnost, důraz, ale i disciplínu, protože z trestné lavice se vyhrát nedá.

Také v Chocni se bude hrát v neděli od 17 hodin a rozhodovat budou Kejř – Souček, Škorpil.

Tip Deníku: 3:2 Choceň.