Z okresní dvojice ji lépe zvládli třebovští hráči, kteří natáhli svoji aktuální vítěznou sérii už na šest zápasů a po nevýrazném začátku se vyšplhali na druhé místo v tabulce. Litomyšl střídá lepší zápasy s horšími a nyní v Chocni nabídla tu horší variantu.

Hlinsko – Moravská Třebová 2:5

V pátém kole krajské hokejové ligy v domácím utkání proti Hlinsku zahájil Slovan svoji vítěznou šňůru, na kterou v nedělním desátém dějství na ledě téhož soupeře navlékl v pořadí šestý korálek.

Hosté od počátku potvrzovali úlohu favorita a vytvářeli si šance. Radost jim přinesla 10. minuta, kdy Peška našel najetého Malého a ten si v nájezdu poradil. Tlak Třebové se poté stupňoval a vyústění přišlo v čase 17:38, kdy Saifr zázračně vyrazil střelou Muselíka, ale Peška přece jen dorazil na 0:2.

I druhá část se dlouho hrála v režii Slovanu. Ve 23. minutě zvýšil jeho vedení bekhendovým blafákem Koláček a když dal po perfektní přihrávce od Malého čtvrtý zásah Muselík, tak se zdálo, že je rozhodnuto. Navíc četné další příležitosti Slovanu zůstávaly nevyužity.

Jenže pod tímto dojmem hosté polevili a soupeř se začal dostávat do hry. Ještě ve druhé třetině korigoval po přečíslení Ročárek a ve 45. minutě to po Slámově zakončení bylo rázem 2:4. A domácí nebyli daleko dokonce ani od kontaktní trefy, tu ale Bureš nedovolil.

Klid na třebovské hole přinesla 57. minuta, v níž dostali výhodu přesilové hry čtyři na tři a Malý našel mezeru mezi Saifrem a jeho tyčí. Zbývající minuty se dohrály z povinnosti a Slovan si kontroloval šestou tříbodovou výhru v řadě.

Fakta – branky a asistence: 34. Ročárek (Havelka), 45. Mi. Sláma (Ptáček, Štěpánek) – 10. Malý (Peška), 18. Peška (Muselík, Malý), 23. Koláček (Kutmon), 24. Muselík (Malý), 57. Malý (Kutmon). Rozhodčí: M. Parýzek – D. Parýzek, Habásko. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 220. Třetiny: 0:2, 1:2, 1:1.

HC Slovan Moravská Třebová: Bureš – Faltus, Rybníkář, Havlíček, Kutmon, Parolek – Koláček, Zeman, Muselík, Kobza, Peška, Malý, Štěpánek, Dostál, Skácel.

Jan Klacl, trenér: Do stavu 4:0 jsme byli jasně lepším mužstvem a soupeře jsme měli plně pod kontrolou. Poté ale pro mě z nepochopitelných důvodů hráči přestali hrát, zřejmě pod dojmem, že je o výsledku rozhodnuto. Přestali bruslit a chodit do osobních soubojů, což se projevilo na skóre. Za stavu 4:2 nás podržel Bureš a díky němu jsme udrželi dvoubrankové vedení. Pátý gól nás uklidnil a utkání jsme pak již dovedli k vítěznému konci.

Choceň – Litomyšl 4:3

Tradiční derby sledoval slušně zaplněný stadion, avšak žádného pohlazení v podobě pohledného a atraktivního hokeje se nedočkal. K vidění byla urputná bitva, v níž tahali za delší konec domácí.

Ti se ujali vedení ve 4. minutě, kdy Královu střelu vyrazil Horáček před sebe, kde si počínal důrazně Pochobradský, nikoli zadáci Litomyšle, a dorážkou otevřel účet – 1:0.

Hosty inkasovaný gól probudil a začali se více prosazovat, jenže bez efektu. Ve 14. minutě neubránili přesilovku, když Vích nabil mezi kruhy Voříškovi a tomu se střela povedla mimořádně – 2:0. Korekci vytěžili hosté z forčekinku Šauera, pohotově zakončil Lustyk.

Pohříchu do druhé třetiny nastoupili hosté, jakoby si ani neuvědomili, že hra byla opět zahájena. Po půlminutě skóroval z bezprostřední blízkosti nekrytý Král. Netrvalo však dlouho a Čejka vstřelil kontaktní gól poté, co vypíchl puk na vlastní modré, ujel a prostřelil brankáře Kroužila – 3:2.

Jenže ve třetí třetině přišla místo náporu další defenzivní hrubice. Litomyšlští obránci pustili trestuhodně Zavřela až před Horáčka a po bekhendové kličce se síťka rozvlnila počtvrté. Hosté se nevzdali, ale nemohli se dostat k souvislejší­mu tlaku.

Na ledě se až do konce jiskřilo, ale sudí Padevět věren své pověsti nevylučoval téměř za nic. V závěru namazali domácí Šedovi a ten upravil stav na 4:3, jenže to už do konce zbývala sotva minuta a na vyrovnání bylo pozdě.

Fakta – branky a asistence: 4. Pochobradský (Král, Fikejz), 14. Voříšek (L. Vích), 41. Král (L. Vích, Pochobradský), 47. Zavřel – 17. Lustyk (Šauer, Uhlíř), 23. Čejka, 59. Šeda. Rozhodčí: Padevět – Mrázek, Holeček. Vyloučení: 2:3, navíc Šeda (Litomyšl) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 800. Třetiny: 2:1, 1:1, 1:1.

HC Litomyšl: M. Horáček – Kosejk, Ač, Fajfr, Pilný – Šeda, Hudousek, Dospěl, Šauer, Lustyk, Uhlíř, Čejka, T. Horáček, Peška.

Jan Svatoš, trenér: Utkání hodnotím jako z naší strany nepovedené, odehrané bez bojovnosti a bez nasazení. Domácí po zásluze zvítězili, zejména díky větší bojovnosti. Byl to jeden z našich horších zápasů. I v té bídě nebylo nakonec k bodovému zisku zase tak daleko, ale asi bychom si ho tentokrát ani nezasloužili.

(dp, rh)