Bez pětice stabilních hráčů, mj. Matyse, Šedivého nebo Dospěla, nastoupili zdejší hokejisté ke čtrnáctému mistrovskému střetnutí, kterým uzavřeli první polovinu základní části. Soupeřem jim byl poslední tým tabulky, jenž dosud vybojoval jediný bod, takže přerušení šestizápasové šňůry nezdarů mělo být pro domácí hráče „povinností.“

Litomyšl – Skuteč 7:3

Hosté začali nebojácně a ve 3. minutě je Nevečeřal poslal do vedení. Domácí si s odpovědí počkali na první přesilovku, ve které si na přesnou křížnou přihrávku najel Mimra a i když puk netrefil ideálně, ten skončil v síti – 1:1. V obraně byl ale přístup domácích k zápasu mírně řečeno vlažný a dalším, kdo toho využil, byl dorážející Uhlíř, jenž propasíroval kotouč pár centimetrů za čáru. Ještě, že měla Litomyšl ve svých řadách Jana Mimru, který se prosadil i v další početní výhodě. První část podprůměrného zápasu tak skončila alespoň smírně.

Od druhé třetiny začala narůstat převaha Litomyšlských. To nebylo dáno ani tak tím, že by nějak extra vystupňovali tempo, jak tím, že soupeř postupně přestával stíhat. Toho samozřejmě využila technicky vyspělá exchoceňská řada. Ve 26. minutě měl dost času k dorážce Hudousek a stejný hráč se poté trefil v oslabení po úniku s Fikejzem. Klid na domácí hokejky přinesl definitivně Šeda, který těžil z Fikejzovy akce a objetí brány. Zásahů mohlo být daleko více, leč místo toho přišla další chyba v obranném pásmu a ve 38. minutě korigoval skóre z pohledu hostů Vondráček.

Poslední dvacetiminutovka sloužila více méně k poklidnému dohrání zápasu. Domácí i nadále přistupovali k plnění obranných povinnosti velice laxně a soupeř tak nebyl daleko ke kontaktnímu zásahu, několikrát musel prokázat svoje kvality proti vyložených možnostem i Pavlíček.

Nepříliš nadšené diváky tak potěšily až dva závěrečné góly, která opravdu stály za to. V 53. minutě poslal Filkejz parádní nahrávku Šedovi do sólového úniku a ten si s gólmanem poradil efektním blafákem – 6:2. V čase 55.51 napřáhl na modré Šauer a jeho dělovka vymetla pavučinky v růžku skutečské svatyně. Zpečetil tím vítězství z kategorie utrápených, ale podstatné bylo ukončit sérii porážek a to se povedlo. „Tři body se počítají. Všem, kteří k zápasu nastoupili, patří poděkování,“ uvedl vedoucí týmu Jiří Mlejnek.

Fakta – branky a asistence: 5. Mimra (Fikejz, Šeda), 15. Mimra (Hudousek), 26. Hudousek (Fikejz), 28. Hudousek (Fikejz), 34. Šeda (Fikejz), 53. Šeda (Fikejz), 56. Šauer (Šeda, Lustyk) – 3. Nevečeřal (Vlasák), 6. Uhlíř (Vondráček), 38. Vondráček (Uhlíř). Rozhodčí: Čížek – Mrázek, Holeček. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 330. Třetiny: 2:2, 3:1, 2:0.

Litomyšl: Pavlíček – Šauer, Pilný, Čejka, Mimra, Ač – Hudousek, Šeda, Fikejz, Lustyk, Kučera, Rejda.

O zápase Moravské Třebové v Hlinsku si můžete přečíst zde: Šest minut stačilo na vstřelení tří gólů

(rh, zr)