Na druhé místo v tabulce hokejové krajské ligy poskočili hokejisté Slovanu, když v neděli zvítězili nad vedoucí Světlou nad Sázavou. Po bezgólových čtyřiceti minutách rozhodli o výsledku v závěrečné třetině.

Světlá nad Sázavou – Moravská Třebová 1:3

V herně vyrovnané úvodní části se slibné šance střídaly na obou stranách, ale gólmani Koubský a Bureš nekapitulovali. Brzy se rovněž rozpoutal kolotoč trestů, jenže ani více prostoru na ledě hráčům ke skórování nepomohlo. Podobné to bylo v prostřední třetině, vyloučení bylo dost, avšak Slovan se ubránil i ve třech.

Bezgólový stav zlomil v čase 43:25 Řehulka, jemuž kotouč při střele sklouzl z čepele, což Koubského překvapilo tak, že ho propustil do sítě. Domácí P. Včela pak zazdil tutovku na srovnání a ve 49. minutě udeřil Syrůček, když v přesilovce dorážel Cikovu střelu – 0:2.

Netrvalo to ale moc dlouho a Světlá byla zpět ve hře, když opakovanou dorážkou odčaroval Burešovo kouzlo Doležal. Nic více však třebovský gólman protihráčům nedovolil. Naopak, v 53. minutě našel při vlastním oslabení Kobza najíždějícího Cika a jeho blafák znamenal stav 1:3. Závěr sehráli hosté v početní nevýhodě, ale nápor Světlé ustáli.

Fakta – branky a asistence: 50. Doležal (Špatenka) – 44. Řehulka (Husárek), 49. Syrůček (Cik), 54. Cik (Kobza). Rozhodčí: Čížek – Zemánek, Plch. Vyloučení: 8:14, navíc O. Včela – Konopčík 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 140. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:3.

Slovan Moravská Třebová: Bureš – Kutmon, Klíč, Parolek, Havlíček, Faltus, Havlík, Rybníkář – Řehulka, Kašpar, Konopčík, Hank, Husárek, Syrůček, Cik, Kobza, Berka.

Jan Klacl, trenér: Od začátku utkání bylo vidět, že hraje první se třetím. Obě mužstva předváděla odpovědný výkon. Když to po dvou třetinách bylo stále bez branek, bylo jasné, že kdo dá první gól, ten s velkou pravděpodobností vyhraje. Nakonec jsme ho s velkým štěstím vstřelili my. Pak musel soupeř otevřít hru a my přidali další dvě trefy. Poctivý výkon celého týmu podpořený výborným Burešem, který si připsal padesát zákroků, nám zajistil výhru. Radost je o to větší, že za dobu mého působení na Slovanu jsme tohoto rivala ještě neporazili.

Diváci, kteří zavítali na první novoroční hokej, byli zvědavi, jestli domácí celek naváže na zcela nepovedené předchozí domácí vystoupení proti Hlinsku, či na daleko lepší představení z Chocně. Platila varianta číslo dvě.

Litomyšl – Chrudim B 4:1

Deset minut se na ledě mnoho nedělo a hrálo se opatrně. Postupem času to byli domácí, kteří se vydali odvážněji směrem dopředu a ve 12. minutě se dočkali odměny: Fikejz vystřelil zápěstím z prostoru mezi kruhy a Ament nestačil ani zvednout ruku – 1:0. Ještě veseleji bylo v 15. minutě, kdy v přesilovce projel mezi beky Hudousek a zavěsil.

Vstup do druhé části Litomyšli nevyšel, měla problémy vymanit se z tlaku. Ve 24. minutě se po výjezdu zpoza brány prosadil Dvořák (2:1) a několika dalším šancím odolal Pavlíček s velikým vypětím. Paradoxně to bylo oslabení, které vrátilo domácí hráče do sedla. Ve 35. minutě nejprve Šedivý s Dospělem kontr nedotáhli, ale po následném vhazování pálil Fikejz dostatečně tvrdě i přesně, takže Ament se jenom smutně ohlédl – 3:1.

V závěrečné části Litomyšlští už oteže z rukou nepustili. Po několika důležitých zákrocích Pavlíčka se v 53. minutě dostal k puku Šeda a samostatný únik zakončil krásným blafákem na 4:1. Hosté se pak zmohli už jen na několik zbytečných faulů, domácí si kontrolovali zaslouženou výhru.

Fakta – branky a asistence: 12. Fikejz (Hudousek, Šeda), 15. Hudousek (Šeda), 35. Fikejz (Hudousek), 53. Šeda – 24. Dvořák (Formánek). Rozhodčí: Přichystal – Bláha, Doležal. Vyloučení: 5:5, navíc Ač (LIT) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 340. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:0.

HC Litomyšl: Pavlíček – Kučera, Pilný, Ač, Mimra, J. Hospůdka, Šauer, Čejka – Matys, Šedivý, Dospěl, Šeda, Hudousek, Fikejz, Kubelka, Andrejs, Lustyk.

Petr Pešina, trenér: Konečně jsme nastoupili kompletní. Jsem rád, že jsme podali zodpovědný výkon. S výjimkou deseti minut ve druhé třetině jsme byli lepší. V těchto fázích nás podržel Pavlíček, opět zachytal výborně. Ve středu nás čeká důležitý duel s Chotěboří a pokud ho zvládneme, můžeme odskočit dalším soupeřům. Výsledky nám moc nenahrály, ale my musíme hrát sami, ne se ohlížet na ostatní.