Moravská Třebová si zásluhou dvouciferné výhry nad poslední Ledčí pojistila konečné třetí místo a v play off na ni čeká zajímavá výzva jménem Závodní hokejová Pardubice. Litomyšl odvedla velice solidní výkon proti Chocni, která pracně otáčela zápas ve třetí třetině. Byla to generálka na čtvrtfinále, v němž se tradiční rivalové v měření sil prvního s osmým popasují opětovně.

HC Litomyšl – HC Spartak Choceň 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)

Branky: 29. Š. Švec (Dvořák, Vágner), 40. Vágner (Sokol, Hynek) – 25. Vích (P. Prachař, Beránek), 50. Vích (Stříteský, Fikejz), 55. P. Prachař, 60. P. Prachař (Florián). Rozhodčí: Kukeně – Souček, Rychlý. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Diváci: 504.

Litomyšl: Kalousek – Skalník, Fink, Krutina, Velehradský – Dvořák, Pavlák, Uhlíř, Hynek, M. Švec, Sokol, Fajfr, Vágner, Š. Švec, Vomočil.

Domácím chyběly četné opory (Dospěl, Jankovský, Kosejk, Lustyk), mladý tým se ale předvedl v sympatickém světle, podal dobrý bojovný výkon a byl vítězi základní části důstojným soupeřem. V bezbrankové první části se hráči Litomyšle nenechali zatlačit do defenzivy a, jak jenom mohli, opláceli protivníkovi jeho útočné výpady. Gól ale nepadl na žádné straně.

Hosté se ujali vedení až ve 25. minutě, když nepokrytý Vích z ostrého úhlu našel recept na Kalouska – 0:1. Další dění však bylo pro pět stovek diváků nečekané, neboť domácí neklesli na mysli, byli stále nebezpečnější a dočkali se odměny. Ve 29. minutě po krásné akci vyrovnal na 1:1 zblízka Š. Švec. Brzy padl i další gól, tomu ale předcházel zbytečný faul Dvořáka u hrazení a místo radosti šla Litomyšl na čtyři minuty do oslabení. To díky obětavosti při bránění přežila a v čase 38:30 skórovala regulérně, když svoji střelu „schoval" Vágner a Sajdl uviděl kotouč až v síti.

Choceň sice měla první místo jisté a zdánlivě jí tedy o nic nešlo, prohrát ale v Litomyšli rozhodně nechtěla. Ve třetí třetině tedy přitopila pod kotlem, vynutila si převahu a pustila se do souboje s Kalouskem. Ten několikrát skvěle vychytal kapitána P. Prachaře, dvakrát mu pomohla tyčka, až proti opakované střele Vícha byl bezmocný. Z pokračujícího tlaku hostů padl nakonec i vítězný gól P. Prachaře v 55. minutě – 2:3. Definitivní pojistka pak přišla z hokejky téhož hráče krátce před koncem do prázdné branky při power play. Přes prohru mohli domácí hokejisté odejít z ledu se vztyčenými hlavami.

HC Slovan Moravská Třebová – HC Ledeč nad Sázavou 11:0 (0:0, 7:0, 4:0)

Branky: 22. Stráněl (Zeman, Kučera), 23. Řehulka (Koláček), 27. Rak (Rajnoha, Berčák), 31. Kovařík (Zeman, Kučera), 34. Zeman (Stráněl, Doseděl), 37. Zeman (Stráněl), 40. Kovařík (Kučera), 48. Muselík (Kršňák, Rak), 49. Stráněl (Kovařík, Zeman), 49. Koláček (Tregler), 53. Rajnoha (Berčák, Kovařík). Rozhodčí: Veselý – Halbrštát, Brokeš. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 380.

Moravská Třebová: Kalina – Kutmon, Rajnoha, Doseděl, Kršňák, Kovařík – Tregler, Koláček, Řehulka, Muselík, Rak, Berčák, Stráněl, Kučera, Zeman.

První třetina nabídla hokej podprůměrné úrovně, v němž se domácí složitě dostávali do tempa. Nejblíže ke gólu byli po střele Řehulky, která se odrazila od tyče. Bezbrankový stav vydržel do 22. minuty, kdy poslal odražený puk za záda gólmana Holce Stráněl a rozpoutal pořádný střelecký uragán. Slovan přidal v prostřední části šest dalších zásahů a jednoznačně ovládl hrací plochu. V závěrečné třetině šlo jenom o konečnou výši skóre. Desítku završil ve 49. minutě Koláček a poslední slovo si vzal Rajnoha tvrdou střelou od modré v přesilové hře. Nejspokojenější ovšem byl nejspíš mladý brankář Kalina, který vychytal svoji první nulu v družstvu mužů.

„Vítězstvím jsme splnili povinnost. Základní část máme za sebou, během týdne musíme co nejvíce vyprázdnit marodku a dostat hráče na led," pronesl trenér Slovanu Jan Klacl.

(rh, dp)

Jak ve čtvrtfinále

HC Slovan Moravská Třebová vs. Závodní hokejová Pardubice1. zápas: neděle 26. ledna v 17.00 v Moravské Třebové
2. zápas: středa 29. ledna v 18.30 v Par­dubicích
3. zápas: neděle 2. února v 17.00 v Moravské Třebové
Případný 4. zápas: úterý 4. února v 18.30 v Par­dubicích
Případný 5. zápas: čtvrtek 6. února v 19.00 v Moravské Třebové

HC Spartak Choceň – HC Litomyšl1. zápas: neděle 26. ledna v 17.00 v Chocni
2. zápas: středa 29. ledna v 18.30 v Litomyšli
3. zápas: neděle 2. února v 17.00 v Chocni
Případný 4. zápas: úterý 4. února v 18.30 v Litomyšli
Případný 5. zápas: čtvrtek 6. února v 18.30 v Chocni

Zbývající dvojice: HC Chotěboř – HC Chrudim, HC Světlá nad Sázavou – HC Česká Třebová