Vždy prestižní bitva je letos ještě více vyhecovaná po příchodu pěti choceňských hráčů do Smetanova města.

Choceň – Litomyšl 2:4

Dosud „nuloví“ domácí začali zostra a několika šancemi, jenže první úder přišel ze strany soupeře, konkrétně Fikejze, jenž dorážel střelu Hudouska. Choceň kousala i nadále, ale neprosadila se ani v přesilovce pět na tři. Pavlíček odolával až do 29. minuty, kdy nestačil na ránu Procházky – 1:1. Přesně v polovině zápasu si střeleckou parketu nalezl Fikejz (1:2), aby ve 36. minutě srovnal tísněný Krejza na 2:2.
Na koho se misky vah přikloní? To byla otázka před třetí třetinou a v čase 43:26 na ni odpověděl tečí Hudousek. Domácí nechtěli prohrát počtvrté 2:3, stupňovali tlak, ale na výborném Pavlíčkovi si vylámali zuby. Půl minuty před koncem je „dorazil“ Šeda střelou do opuštěné svatyně. Zápas vynikající úrovně skončil šťastnou výhrou Litomyšle.

Fakta – branky a asistence: 28. Procházka (Vích, Pilař), 36. Krejza (Pochobradský) – 10. Fikejz (Hudousek), 30. Fikejz, 44. Hudousek (Šeda), 60. Šeda. Rozhodčí: Chlaň – Plch, Ježek. Vyloučení: 6:7, navíc Mimra, Šauer, Hudousek (Litomyšl) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 850. Třetiny: 0:1, 2:1, 2:0.

HC Litomyšl: Pavlíček – Pilný, Čejka, Mimra, Ač, Šauer, Fajfr – Matys, Kubelka, Dospěl, O. Šeda, Hudousek, Fikejz, Horák, Lustyk.

Petr Pešina, trenér: Jednalo se o oboustranně vyrovnané utkání, v němž mohli vyhrát oba soupeři. My jsme lépe proměňovali příležitosti a o ty dva góly byli nakonec lepší. Škoda, že jsme za stavu 2:1 neproměnili dvě velké šance, další průběh mohl být klidnější, takto nám soupeř z protiakce vyrovnal. Se čtyřmi výhrami jsme samozřejmě spokojeni, ale je to teprve začátek, před námi je celá sezona.

Moravská Třebová – Skuteč 6:3

Nováček čeká na první body, ale roli outsidera se do poloviny utkání vzpíral. Odrazil úvodní nápor Slovanu a Vlasák z brejku otevřel skóre. Na to domácí reagovali využitou přesilovkou z hole Klíče a poté se, znovu v početní výhodě, trefil Koláček. Sekundu před sirénou ukázal Vlasák, že se hosté jenom tak nevzdají.

Ve druhé části úřadoval Koláček, který dvěma zásahy v přesilovce a z trestného střílení uklidnil tým. Ne nadlouho, neboť Ptáčník vzápětí snižoval na 4:3. Až po brance Řehulku začal skutečský odpor slábnout a stejný hráč posléze přinesl i gólovou definitivu.

Fakta – branky a asistence: 14. Klič (Doseděl), 17. Koláček (Řehulka, Klíč), 26. Koláček (Řehulka, Konopčík), 28. Koláček, 36. Řehulka, 50. Řehulka (Konopčík, Koláček) – 7. Vlasák (Nevečeřal), 20. Vlasák (Musil), 29. Ptáčník (Vlasák). Rozhodčí: Mergl – Kobr, Kolář. Vyloučení: 8:15, navíc Štěpánek (MT) 5 minut + OK, hosté 1 x 10 minut OT. Využití: 3:2. Diváci: 300. Třetiny: 2:2, 3:1, 1:0.

HC Slovan MT: Bureš – Kutmon, D. Klíč, Syrůček, Doseděl, Schneider – Řehulka, Koláček, Konopčík, Štěpánek, Kašpar, Faltus, R. Muselík, Husárek, Štěpař, Hank.

Jan Klacl, trenér: Tři body z utkání jsou bezvadné. Dobře, že jsme zvítězili, ale bylo to utrápené vítězství. Po hokejové stránce mě zklamaly výkony některých našich hráčů. Nevím, jestli to bylo podcenění soupeře, ale nedokázali se na hru soustředit a jejich výkon nebyl odpovídající jejich kvalitám. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří nás podporovali přesto, že se nám nedařilo zrovna podle představ.

Na Třebovou čeká náročný program, už dnes od 20 hodin předehrává utkání v Chrudimi. V neděli zamíří do Humpolce k utkání se Světlou, Litomyšl hostí Chrudim.

(rh, dp)