Nejočekávanější série prvního kola play off krajské ligy byla rozehrána na stadionu Slovanu a domácí fanoušci odcházeli domů zklamaní. V první třetině to ještě vypadalo na docela jasnou záležitost ve prospěch třebovských borců, dopadlo to však úplně obráceně.

Moravská Třebová – Choceň 3:6

Ve výborné atmosféře, o níž se postarali příznivci obou týmů, začal duel hodně zostra a byli to domácí, kteří hráli v první třetině prim.

Gólmana Vyčítala otestovali Husárek, Řehulka i Kobza, ujala se však až přesilovka, ve které si Koláčkovu přihrávku zpracoval Kašpar a usměrnil puk za Vyčítalova záda (střelec hrál za Slovan naposledy, odlétá totiž do USA). „Svoji branku bych ihned vyměnil za naše vítězství. Mrzí mě, že se to nepovedlo. Loučení mohlo být lepší,“ komentoval to Kašpar.

O půl minuty později vypálil po vyhraném bully Koláček a bylo to 2:0. Nemuselo zůstat jenom u toho, dalším šancím Husárka nebo Syrůčka odolávali hosté jenom se štěstím.

Ve druhé části se kormidlo hry začalo pomalu obracet, a to směrem, kterým se domácí vydat nechtěli. Ve 22. minutě to dokumentoval střelou „pod víko“ Stříteský. Na jeho trefu ještě odpověděl v přesilovce König (3:1), ale pak se spustil choceňský uragán a ten domácí hráče doslova odfoukl.

První rána přišla ve 28. minutě. Slovan hrál ve čtyřech proti třem, ale školácky propadl a Stříteský brejk využil. Hosté zcela opanovali kluziště a jejich tlak sílil. Když se mezi betony trefil Dobrý, bylo vyrovnáno 3:3 a pokračovalo se dál: 35:55 a Drbal pro předchozí vyražené střele Juráka otáčí na 3:54. Nedosti na tom, z další dorážky skóroval Stříteský na 3:5 a završil třebovskou tragédii druhé třetiny.

Přestávka Slovanu pomohla a jeho hráči pokračovali v urputném boji o každý metr ledu. Hosté ovšem velmi dobře bránili a soupeře pouštěli k ohrožení Vyčítala pouze sporadicky. Pokud už, byl brankář na místě, jinak fungoval choceňský obranný val téměř bezchybně.

Když se domácí odhodlali k power play, chyběly do sirény dvě minuty. Zázrak se nekonal, naopak deset sekund před koncem se kotouče chopil Vích a poslal jej do prázdné třebovské branky.

Utkání tedy skončilo výsledkem, který by po první třetině netipoval vůbec nikdo. Jenže od prostředního úseku se hra soupeřů diametrálně změnila a Choceň si vytvořila ideální pozici pro nedělní odvetu.

Fakta – branky a asistence: 11. Kašpar (Koláček), 12. Husárek (Havlík), 24. König (Husárek, Ustrnul) – 22. Dobrý (Jurák, L. Vích), 29. Stříteský (Jurák), 34. Dobrý (L. Vích, Jurák), 36. Drbal (Jurák, Stříteský), 39. Stříteský (Dobrý, Procházka), 60. L. Vích (Dobrý, Jurák). Rozhodčí: Rulíček – Hájek, Teplý. Vyloučení: 4:5, navíc Konopčík (Třebová) 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 500. Třetiny: 2:0, 1:5, 0:1. Stav série: 0:1.

HC Slovan: Bureš – Kutmon, Klíč, Havlíček, Rybníkář, Faltus, Havlík, Ustrnul – Řehulka, Koláček, Konopčík, Syrůček, Husárek, König, R. Muselík, Kobza, Cik, Kašpar.

Hvězdy zápasu

Milan Jurák. Člen elitního prvního útoku asistoval u pěti ze šesti branek hostů! Vůbec se zdá, že dvě zbývající choceňské formace jsou na ledě tak nějak do počtu…
Daniel Vyčítal. V první třetině se možná lámal chleba. Choceňský gólman sice dvakrát inkasoval, ale nebýt jeho skvělých zákroků, vedla by Třebová daleko více.
Miroslav Husárek. Připsal si gól a nahrávku, jenom škoda, že jemu ani spoluhráčům nevydržela euforie déle než čtyřiadvacet minut.