Hra bez stresu?

V této sezoně se týmy ze Svitavska potkaly již čtyřikrát a třikrát vítězně z těchto měření sil vyšla Litomyšl. To je sice trochu překvapivé vzhledem k předchozí dlouholeté bilanci, která bývala příznivější pro Slovan, letošní vzájemné duely však až na jednu výjimku zvládl tým ze Smetanova města lépe. O tom vypovídá také celkové skóre ze čtyř zápasů. Klíčem pro úspěch v sérii o bronz bude samozřejmě motivace, respektive to, kde jí dokážou udržet na vyšší úrovni.

To by vzhledem ke zmíněné rivalitě zase takový problém nemusel být a pak by se diváci mohli těšit na zajímavý útočně laděný hokej odehraný bez nějakých výrazných stresů, jaké provázely závěr základní části a semifinále play off.

Titul k Sázavě

Jak už řečeno, do finále se probojovaly týmy „od Sázavy“ – Světlá a Žďár. Pro Světlou je to historický úspěch, v předchozích sezonách vesměs „vymetala“ tabulkový chvost. Letos ovšem její kádr doznal zásadní proměny a přítomnost zkušeného Stanislava Mečiara, Žáka, bratrů Včelových, Krajíčka a dalších je na výkonech a výsledcích pořádně znát. Litomyšl se o tom v semifinále přesvědčila.

Téměř celý zápas venku a první třetinu doma byla vyrovnaným soupeřem, ale potřebná účelnost její hře scházela a když se přidala nedisciplinovanost, byl s litomyšlskými nadějemi amen. A skoro při všech gólech protivníka byly uvedené opory.

Žďár, který na začátku sezony vypadal jako naprostý suverén (vzpomeňme na debakl Litomyšle 5:13), se postupem sezony zařadil na standardní úroveň 1. KL a dokonce jeden čas hazardoval s účastí v play off. Ale zejména v prvním semifinále proti Slovanu prokázal, že jeho druholigové ambice jsou stále oprávněné.

Odveta už byla o něčem jiném a většina diváků se shodla, že si domácí za zmrtvýchvstání za stavu 0:3 zasloužili třetí zápas. V celkovém pohledu je ale potřeba konstatovat, že obsazení finále odpovídá výkonům jednotlivých týmů v průběhu sezony a účast okresních kolektivů v boji o bronzové umístění je dosažitelným maximem.

Svitavský deník nachystal pro diváky, kteří zavítají na nedělní derby na Slovanu, speciální „dárek“ – zdarma sobotní vydání našich novin!