Ne snad kvůli výsledku, neboť Kohouti vygumovali litomyšlský útok a v prvním utkání „soutěže útěchy“ bez větších potíží nad oslabeným rivalem zvítězili, jejich trenér ale duel nedokoučoval. Ve 47. minutě ho jeden z hostujících hráčů ve snaze odpálit puk z vlastního obranného pásma trefil nešťastně kotoučem do hlavy a trenér musel být s nepříjemnou tržnou ránou převezen k ošetření do nemocnice. Je v pořádku a zpráva o konečné výši výhry mu udělala aspoň „na dálku“ radost.

Hlinsku se při vstupu do pohárového zápolení povedl parádní obrat. Horses po mizerné úvodní části prohrávali se Světlou 0:3, v dalším průběhu ale nastartovali stíhací jízdu, která vyvrcholila čtyři minuty před závěrem vyrovnáním na 4:4 z hole Chvojky. Hrdinou zápasu se nakonec stal Beneš, který v čase 64:24 po přesné souhře celé formace ukončil prodloužení.

Druhá utkání se hrají ve středu 26. února od 18:30 v Litomyšli a Světlé nad Sázavou.

POHÁR VLADIMÍRA MARTINCE, semifinále, 1. zápasy:

Česká Třebová – Litomyšl 4:0
(stav série: 1:0)

Fakta – branky a asistence: 14. Holík (Korhoň, Šejba), 28. Hemský (Křečan, Filip), 50. Vaňo (Pražák, Vlk), 55. Pirkl (Velinský, Vaňo). Rozhodčí: Škorpil – Gregar, Kopecký. Vyloučení: 2:8. Bez využití. Diváci: 413. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0.

HC Kohouti Česká Třebová: Vlk – Pažourek, Šejba, Holík, Jemelka, Pražák, Žouželka – Hemský, Filip, Křečan, Korhoň, Plášek, Král, Vaňo, Pirkl, Velinský. HC Litomyšl: Horáček – Jankovský, Mečiar, Navrátil, Vacek – Barkóci, Křesťan, Voženílek, Cink, Šíp, Skoumal, Švec, Dvořák.

Hlinsko – Světlá nad Sázavou 5:4 PP

Fakta – branky a asistence: 35. Vlček (Homola, T. Hudec), 44. Pelán (Vácha, Skotar), 52. Hron (Beneš), 57. Chvojka (Vlček), 65. Beneš (Plachý, T. Hudec) – 1. Bradáč (P. Včela, Jakub Doležal), 2. Špatenka (Štros), 18. Blažek (Šíma, Dolinský), 53. Kohout. Rozhodčí: Rulíček – Kis, Pilný. Vyloučení: 11:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 185. Třetiny: 0:3, 1:0, 3:1 – 1:0.

HC Hlinsko: Peřina – Sobotka, Beneš, Fink, Vácha, M. Hudec, Š. Lenoch – Homola, Hron, Dítě, T. Hudec, Vlček, Chvojka, Pelán, Pazourek, Plachý, Skotar, Zdražil, Králíček. HC Světlá nad Sázavou: Zvolánek – Bradáč, Šíma, Adam, O. Včela, Kořínek, Svoboda – T. Kratochvíl, Špatenka, P. Včela, Štros, V. Piskač, Dolinský, Kohout, Jakub Doležal, Blažek, Pokorný.