Raketový vstup do utkání měli málem domácí, když už v deváté sekundě Brynecký po zákroku brankáře Koutského skákavý puk napálil před prázdnou brankou skrz brankoviště. Na druhé straně testoval Domin pozornost Falty. Od začátku zápasu se hrál rychlý hokej, jen šancí úvodní dějství přineslo poskrovnu. Snad největší měl Tvrdek, který ujel v oslabení, ale Koutského nepřelstil.

Druhou dvacetiminutovku zahájilo Vrchlabí náporem, avšak ve 27. min. Šeda vysunul na modrou Koudelku a ten své sólo zakončil lišáckou střelou do protipohybu Falty – 0:1. Ještě veseleji v hlučném táboře hostujících fandů bylo na začátku třetího dějství, kdy na brankovišti, ač faulován, se obtočil hradecký kapitán Roubík a v pádu puk zasunul do odkryté svatyně – 0:2. Zdálo se být rozhodnuto. Ale nebylo!

Domácím hokejistům se povedlo ztracený zápas otočit. Nejprve neprůstřelnost gólmana Koutského ukončil v 51. min. Plodek, který z voleje trefil před brankou přihrávku Kříže, a vlnu nadšení ve vrchlabské aréně vyvolal doslova v hodině dvanácté Rýgl, jenž se prosadil střelou od modré čtyři sekundy před závěrem zápasu. Chvíli předtím Haluza netrefil z poloviny kluziště prázdnou svatyni domácího týmu.

V prodloužení měli obrovské šance k rozhodnutí zápasu hosté, které však v přesilovce vychytal úžasnými zákroky Falta, jenž zářil i v nájezdech. Vychytal Haluzu i Roubíka. A protože Pajič a Tvrdek uspěli, vyhrálo Vrchlabí.

Fakta – branky: 51. Plodek (Kříž), 60. Rýgl (Vála), rozhodující nájezd Tvrdek – 27. Koudelka (Šeda), 43. Roubík. Rozhodčí: Svoboda – Špringl, Jelínek. Vyloučení 5:5. Bez využití. Diváků: 1970. Třetiny: 0:0, 0:1, 2:1 – 0:0.

Sestavy – HC Vrchlabí: Falta – Rýgl, Vála, Matějíček, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, O. Nakládal, Bendík – Tvrdek, Pajič, Brynecký – Kříž, Horčička, Plodek – Přeučil, Hruška, Gengel – Jech, Bárta, Nevyhoštěný. HC VCES Hradec Králové: Koutský – Toužimský, Lesák, Táborský, Hendrich, Pazdera, Karlíček, Kolář, Klement – Haluza, Domin, Kadlec – Sakrajda, Koudelka, Šeda – Fořt, Roubík, Volráb – Klejna, Šimoníček, Suchý.

Vladimír Jeřábek, trenér Vrchlabí: „Viděli jsme pěkný hokej, mělo to nasazení, prostě derby. Hráli jsme dobře, chyběl nám jen krůček. Hradec byl k vítězství blíže, ale utkání na šance bylo vyrovnané a remíza je nakonec spravedlivá, i když nám spadla z nebe. V prodloužení byl důležitý okamžik, že jsme uhráli oslabení.“

Pavel Pazourek, trenér Hradce: „Zklamání je velké. Zápas jsme měli rozehraný dobře. Ne že bychom si ho prohráli chybami, ale spíš jsme měli smůlu, nedali jsme gól do prázdné branky. I v prodloužení jsme byli blízko ke vstřelení branky, ovšem domácí podržel Falta. Hráčům musím poděkovat, dřeli celý zápas.“