Lehce šokující průběh mělo třetí semifinále ve skupině B hokejové krajské ligy. Domácí Spartak zápas výtečně rozehrál, jenže ve druhé třetině postihl jeho hráče totální kolaps, prohráli ji 0:6 a jejich finálové ambice se rozplynuly v dým. Posedmé v této sezoně tak v utkáních těchto rivalů zvítězil hostující tým.

Polička – Lanškroun 4:8

Domácí se do zápasu pustili zostra, aktivitou zaskočili svého soupeře a brzy se dočkali odměny. A to hned dvojité zásluhou Šedého. Ten nejdříve osvědčil důraz na brankovišti a dotlačil puk za záda gólmana, aby ve 4. minutě udeřil při oslabení, když ve spolupráci s Krajíčkem těžil z dobrého napadání. Za stavu 2:0 by nikoho nenapadlo, jak špatně to nakonec pro domácí dopadne.

Hosté se z počátečního útlumu postupně vzpamatovali a začali také ohrožovat Rauera, ale více šancí bylo nadále na hokejkách domácích. Ještě v nástupu do druhé třetiny měli stoprocentní tutovku, kterou lanškrounský brankář pokryl snad zázrakem. Možná právě tady se „lámal chleba“. Ve 24. minutě se po souhře prosadil Fischer a bylo zřejmé, že není ani zdaleka rozhodnuto – 2:1.

Následovala „hluchá“ herní pasáž, v níž bylo na obou stranách hodně snahy, ale málo přesnosti. Jakoby se čekalo, co se vlastně stane. A stalo se to, co všem přítomných vyrazilo dech. Orli nasázeli v rozmezí 31. a 39. minuty do sítě konsternované Poličky pět gólů!

Všechno zahájil dorážkou zblízka v přesilové hře Fischer – 2:2. Půl minuty nato se z podobné situace prosadil Poles a v další početní výhodě po zbytečném faulu dával Pilavka už na 2:4. Spartak se ocitl v hlubokém útlumu, nedařilo se mu nic a ve 38. minutě mu další ránu zasadil Piterka, který doklepl vlastní střelu vyraženou Rauerem. V těch momentech zcela rozklížené domácí dorazil ještě jednou trefou Šula – 2:6.

A aby toho Spartak neměl málo, tak nedlouho po zahájení závěrečné třetiny propadla Rauerovi střela Fischera. Poličským slouží ke cti, že se snažili alespoň o korekci výsledku, což se Šedému a Nyklovi povedlo, ale poslední zbytky nadějí jim v 54. minutě sebral Šula brankou na 4:8. Naprostý zmar dokonal Spartak v závěru, kdy jeli Nykl se Švejdou krátce po sobě dvě trestná střílení a oba si vylámali zuby na brankáři Nimmerrichterovi.

Přes trpký konec poličští fanoušci po utkání sympaticky poděkovali svým hráčům za celou sezonu. Jestli skončí ve skupině B třetí či čtvrtí a celkově v krajské lize devátí nebo desátí, o tom rozhodl čtvrteční výsledek zápasu ZH Pardubice – Česká Třebová.

Fakta – branky a asistence: 3. Šedý, 4. Šedý (Krajíček), 47. Šedý, 52. Nykl (Kubát, Grubhoffer) – 24. Fischer (Šula), 31. Fischer (Kilčický, Güttler), 32. Poles, 33. Pilavka (Novák, Nastoupil), 38. Piterka (Pilavka), 39. Šula (Kilčický), 43. Fischer (Kilčický), 54. Šula. Rozhodčí: Padevět – Plch, Holeček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 660. Třetiny: 2:0, 0:6 (!), 2:2. Konečný stav série: 1:2, postupuje Lanškroun.

Polička: Rauer (54. Kvapil) – Češka, Bělohlávek, Máša, Mahel, Hejtmánek – Nykl, Švejda, Kubát, Boháček, V. Vápeník, Grubhoffer, Kašpar, Krajíček, Šedý, Soukal. Lanškroun: Nimmerrichter – Janků, Patsch, Novák, Güttler, Kollert – Kilčický, Šula, Fischer, Vejchoda, Piterka, Pilavka, Nastoupil, Bednář, Poles, Dušek.

Miloš Grubhoffer, trenér HC Spartak: Nemohli jsme si přát lepší začátek, rychle jsme dali dva góly, ale pod dojmem, že se nemůže nic stát, jsme poté začali hrát špatně takticky, bláznili dopředu a soupeř nás už v první třetině málem potrestal. Jedním ze zlomových momentů byla naše nevyužitá vyložená šance na 3:0 v úvodu druhé části. Prosadil se naopak soupeř, který nám pak v rozmezí dvou minut dal další tři branky. My se začali nervovat, hledali chyby všude jinde než u sebe a hosté, kterým tam padalo, co čeho plácli, toho využili. Skóre 2:6 před závěrečnou třetinou, to bylo příliš, navíc jsme hned ve 43. minutě inkasovali znovu. Kluci bojovali do konce, chtěli ještě s výsledkem něco udělat, ale byla tam křeč, neproměnili jsme nakonec ani dvě trestná střílení. Hosté byli nahoře a závěr si kontrolovali. Celkově si myslím, že za stavu 2:0 jsme měli hrát více rozumem a hlavou a ne tak divočit, ale žádná kdyby neexistují. Na druhou třetinu bychom rádi co nejrychleji zapomněli. Pro naše mladé kluky to byla možná až moc krutá lekce. Chyběl kapitán mužstva Dušan Vápeník, který musel na operaci, fit nebyl ani Martin Kubát a i tohle se projevilo. Mrzí nás, že jsme se do finále neprobojovali a neprodloužili si sezonu, ale musím se přidat k panu starostovi, který na závěr celý náš tým ocenil za předváděné výkony. Soupeř zvládl zápas tentokrát lépe, gratuluji mu a přeji štěstí ve finále. Svým hráčům, stejně jako poličským divákům, za sezonu děkuji.