Dobře rozehraný zápas posledního kola základní části ztratili hokejisté Spartaku v poslední třetině a na úvod vyřazovací části je čeká rival, jehož si vůbec nepřáli. Coby vítězové první části soutěže nyní vyzvou v semifinále čtvrté družstvo tabulky Choceň B, s nímž mají negativní zápasovou bilanci.

Lanškroun – Polička 6:5

Hosté přijeli vyhrát a vstup do zápasu tomu odpovídal. V první třetině měli mírně navrch, lépe bruslili a díky aktivitě se dostávali do šancí. V 11. minutě šli do vedení, když se pěkně trefil obránce Drobný. Ani oslabení pak nesebralo Poličce vítr z plachet, naopak, Boháček v něm ujel a zavěsil podruhé. Domácím však šlo o postupový život a soupeře si nehodlali nechat utéci, záhy korigoval Kilčický na 1:2.

Nástup do prostřední třetiny vyšel hostům parádně, během pěti minutek skórovali nejprve Musil po kombinaci se Švejdou a Vápeníkem a pak bombou do šibenice i Češka – 1:4. Jenže místo uklidnění začali Poličští faulovat a oplácet, ve 32. minutě inkasovali ve třech z hole Janků a domácí, kteří do té doby nevěděli, co hrát, se rázem vrátili do zápasu. Ve 36. minutě dal kontaktní zásah Řoutil a poličský trenér musel vybrat time–out.

Ten přinesl efekt v podobě branky Musila na 3:5, ale ve 37. minutě znovu snižoval Kocián. Do poslední dvacetiminutovky stáhl Lanškroun, jenž k jistotě semifinále potřeboval alespoň bod, hru na dvě pětky a vyplatilo se mu to. Ve 45. minutě si v přesilovce našel střeleckou parketu Kotoulek (5:5) a nestejný počet hráčů byl na ledě také při rozhodující akci utkání. Hlavní rozhodčí poslal Poličku do tří a v 60. minutě strhnul těsnou výhru na stranu Lanškrouna pohotový Hank – 6:5. Hosté v poslední třetině ztratili nejenom tento duel, ale i přijatelnějšího protivníka pro semifinálovou sérii a útočníka V. Vápeníka, který neudržel nervy na uzdě a vyfasoval trest ve hře.

Série hraná na dva vítězné zápasy začíná příští neděli na poličském zimním stadionu. Spartak má týden na to, aby se poučil z předcházejících nezdarů proti Chocni B v tomto mistrovském ročníku a zkusil vymyslet účinnější taktiku.

Jak v semifinále

Neděle 7. února v 17 hodin
1. utkání Spartak Polička – HC Choceň B

Čtvrtek 11. února v 18 hodin
2. utkání HC Choceň B – Spartak Polička

Neděle 14. února v 17 hodin
Případné 3. utkání Spartak Polička – HC Choceň B

Fakta – branky: 18. Kilčický, 31. Janků, 36. Řoutil, 37. Kocián, 45. Kotoulek, 60. Hank – 21. a 36. Musil, 11. Drobný, 17. Boháček, 25. Češka. Rozhodčí: Kobr – Huryta, Kolář. Vyloučení: 5:8, navíc Husák 10 minut OT, V. Vápeník (oba Polička) trest ve hře. Využití: 3:1, Oslabení: 0:1. Diváci: 380. Třetiny: 1:2, 3:3, 2:0.

HC Polička: V. Mach (Šauer) – Drobný, M. Mach, Husák, Veselý, Češka, Nespěšný – Musil, D. Vápeník, V. Vápeník, Boháč, Boháček, Švejda, Radiměřský, Šedý.

Miloš Grubhoffer, trenér: Je velká škoda, že jsme ztratili takhle dobře rozehraný zápas. Mohli jsme jít v semifinále na Semechnici, takhle nás čeká béčko Chocně, na které se nám nedaří. Nedá se nic dělat, musíme se tak jako tak zodpovědně připravit. S naším výkonem jsem byl do poloviny duelu plně spokojen, pak jsme se však nevyvarovali zbytečných vyloučení a tím dostali domácí zpět do hry. Lanškroun vyhrál hodně šťastně, možná, že stačilo, kdybychom udrželi dvoubrankové vedení po dvou třetinách. Pokud se hrálo pět na pět, byli jsme lepší kombinačně i bruslařsky, ale rozhodlo se v našich oslabeních.