Před více než šesti stovkami diváků vstoupili do prestižního souboje lépe hosté a po necelých pěti minutách vedli 2:0. Což byl pro Kohouty dostatečně nahlas znějící budíček, během čtyřicet vteřin ztrátu smazali a na konci první třetiny už vedli. A svůj náskok nepustili. Choceňští se dokázali přiblížit na rozdíl jedné branky (4:3, 5:4), ale vyrovnat se jim nepovedlo, naopak pokaždé opět inkasovali. „Začali jsme přesně tak, jak jsme nechtěli. I za nepříznivého stavu jsem ale věřil, že máme lepší tým, který je schopen zápas zvrátit. Stalo se tak ještě v první třetině. Celkově to byl vyrovnaný zápas, přesto považuji naše vítězství za zasloužené,“ chválil trenér vítězného týmu Martin Palinek.

Hokejisté ze Světlé jsou v této sezoně přeborníky v disciplíně: „Jak prohrát vyhrané utkání“. V Moravské Třebové vedli ve třetí části 5:2, ještě na konci 59. minuty byli o dva góly vepředu a publikum se pomalu chystalo na chmurný odchod ze stadionu. Jenomže potom se začaly dít věci. Marek v power play snížil (58:59), Augustin v pokračující hře bez brankáře vyrovnal (59:39) a ten stejný hráč během chvilky vcelku zákonitě ukončil prodloužení (60:33). Suma sumárum, 94 sekund stačilo a osud utkání se neskutečně přetočil.

Produktivita rozhodovala o výsledku duelu v Litomyšli, kde domácí potvrdili nedobytnost svého „hradu“. Nemuselo tomu tak být, soupeř z Chotěboře byl především v úvodní třetině zřetelně lepší, leč výtečného gólmana Horáčka překonal teprve po polovině závěrečné periody, což bylo příliš pozdě na to, aby se zápasem ještě něco udělal, neboť Litomyšlští stihli do té doby skórovat hned čtyřikrát. A výsledek v poslední minutě ještě dvakrát vylepšili.

Plně pod kontrolou favoritů z Hlinska bylo střetnutí na lanškrounském ledě, klíčový odstup získali ve druhé části.

KL PARDUBICKA, 18. kolo:

HC Litomyšl – HC Chotěboř 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)

Branky: 3. Křesťan (Barkóci, Ostřanský), 31. Voženílek (Vomočil, Navrátil), 37. Ostřanský (Křesťan, Barkóci), 42. Drobný (Vomočil, Hejtmánek), 60. Barkóci (Křesťan), 60. Vomočil (Drobný, Švec) – 51. Vlček (Suchý), 53. Kříž (Jan Hospodka, Vantuch). Rozhodčí: Veselý – Gregar, Kolář. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. Diváci: 171.

Litomyšl: Horáček – Mečiar, Dvořák, Švec, Navrátil, Jankovský, Vacek – Barkóci, Křesťan, Ostřanský, Voženílek, Vomočil, Drobný, Šíp, Urban, Hejtmánek. Chotěboř: Kulich – Kříž, Suchý, Lacina, Jaroš, Mendl, Jakub Ludvík, Musílek, Kopecký – Dvořák, Svoboda, Jelínek, Mašek, Vlček, Kraučuk, Vantuch, Jan Hospodka, Březina.

HC Kohouti Česká Třebová – HC Spartak Choceň 6:4 (3:2, 2:1, 1:1)

Branky: 13. Hemský (Fúzik, Veverka), 13. Žouželka (Filip, Vaňo), 20. Křečan (T. Prachař, Vaňo), 36. Korhoň (T. Prachař), 37. Hemský (Veverka, Daněk), 54. Fúzik (Vaňo) – 1. Černý (Štefka), 5. Knytl (Krejza, Šeda), 37. Martinec (Černý, Štefka), 45. Knytl (Škvor). Rozhodčí: Rulíček – Hájková, Pošvář. Vyloučení: 6:7, navíc T. Prachař (ČT) 10 min. OT. Využití: 0:2. Diváci: 607.

Česká Třebová: Nečas – Pažourek, Žouželka, Holík, Jemelka, O. Poul, Daněk, Hrubý – Vaňo, Filip, Křečan, Král, T. Prachař, Korhoň, Hemský, Fúzik, Veverka. Choceň: Koutský – Novák, Šeda, Turčáni, Škvor, Pazdera, Javůrek – Černý, Martinec, Štefka, Krejza, L. Pilař, Šejnoha, Lichtag, Knytl, M. Pilař, Dudadík.

TJ Lanškroun – HC Hlinsko 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Branky: 55. Vogel (Janík) – 13. Homola (Dítě, Beneš). 32. Dítě (Hron), 34. Homola (Dítě), 40. Vlček (Fink, Pazourek), 55. Králíček (Skotar, Beneš). Rozhodčí: Vrba – Louda, Mikula. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 95.

Lanškroun: Šolc – Boruch, Pražák, Štěpánek, Rozbroj, Kužílek – Malý, Řehák, Janík, Nastoupil, Marek, Pejcha, Paclík, Drlík, Čada, Vogel, Holub. Hlinsko: Gregor – Sobotka, Fink, Beneš, T. Hudec, Š. Lenoch, Skotar – Homola, Hron, Dítě, Pazourek, Vlček, Plachý, Králíček, Nečas, Zdražil.

HC Slovan Moravská Třebová – HC Světlá nad Sázavou 6:5 PP (1:2, 1:2, 3:1 – 1:0)

Branky: 3. Marek (Čikl, Cekr), 38. Čikl (Kudrna, Rajnoha), 48. Řehulka (Jurča, Cach), 59. Marek (Rajnoha, Augustin), 60. Augustin (Marek, Janků), 61. Augustin (Čikl, Marek) – 1. P. Včela (V. Piskač), 17. P. Včela (Koubský), 37. J. Přibyl (Kohout), 39. Kohout (Jakub Doležal, Kopecký), 48. Bradáč (O. Včela). Rozhodčí: Čížek – Kopecký, Jiruška. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 326.

Moravská Třebová: Turek (17. Rochla) – Janků, Hučík, Kudrna, Cekr, Rajnoha, Blaháček – Habrman, Jurča, Čikl, Kobza, Augustin, Řehulka, Marek, Kavan, Cach. Světlá nad Sázavou: Koubský – O. Včela, Kořínek, Bradáč, Šíma, Zvěřina, Adam – Kopecký, Kubát, P. Včela, Kalenský, Štros, Jakub Doležal, Kohout, Špatenka, V. Piskač, J. Přibyl.

1. Česká Třebová (33), 2. Choceň (31), 3. Hlinsko (30), 4. Moravská Třebová (29), 5. Chrudim (29), 6. Litomyšl (24), 7. Chotěboř (19), 8. Světlá nad Sázavou (16), 9. Lanškroun (5).

Pozn.: Nedohrané utkání 16. kola Chrudim – Světlá nad Sázavou bylo kontumováno 5:0 ve prospěch domácích.

Příští program:

19. kolo, neděle 8. prosince, 17:00: Moravská Třebová – Litomyšl, Hlinsko – Světlá nad Sázavou, Česká Třebová – Lanškroun, Chrudim – Choceň.