HC Dynamo Pardubice B - HC Rytíři Kladno 4:6 (2:1, 0:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Urban (Pochobradský, Rohlík), 8. Pavlata (Hrádek, Kaštánek), 42. Zeman (Zdráhal), 55. Herčík (Zeman, Matýs) – 4. Procházka (Indrák, Sotnieks), 21. Indrák (Dotchin), 25. Cibulskis (Kubík, Jágr), 26. Procházka (Dotchin, Jágr), 52. Klepiš, 60. Procházka (Filip, Zikmund). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6. Dynamo Pardubice: Frodl – Hrádek, Zdráhal, Nedbal, Koudelka, Hanousek, Tvrdík, Kubíček, Kaštánek – Urban, Pochobradský, O. Rohlík – Matýs, Kaut, Kaplan – Herčík, Zeman, Rouha – Paleček, M. Rohlík, Pavlata. Rytíři Kladno: Brízgala – Dotchin, Kehar, Ticháček, Cibulskis, Sotnieks, Slováček – Kubík, Brodecki, Jágr – Procházka, Klepiš, Indrák – Michnáč, Zikmund, Filip – Babka, Pytlík, Bláha.

Do samotného utkání vstoupilo Dynamo naprosto skvěle a nebylo tak vůbec znát, že béčko nenastoupilo do ostrého utkání po dobu jednoho měsíce. Rychlá branka přišla již ve třetí minutě, kdy po souboji u mantinelu vybojoval puk Pochobradský, přihrál Urbanovi a ten ho poslal za záda Brízgaly. Hosté vzápětí ale ukázali své kvality a za necelou minutu se radovali ze vstřelené branky taktéž. Na ní se podílel nejprve Indrák, který vybídl ke skórování Procházku, jenž se nemýlil a Frodla poprvé v zápase překonal - 1:1.

Diváci se opravdu nenudili v enteria areně a gólové hody v první třetině tohoto přátelského utkání pokračovaly i dále. Důvod k radosti měli tentokrát zase domácí, když nastřelený puk Hrádka ztečoval za záda kladenského strážce svatyně Pavlata a vrátil tak Dynamu vedení.

Pardubičtí mohli skóre navýšit v první části i z hole Matýse, ale ten bránu hostů těsně minul.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupilo již lépe Kladno a začalo na ledě dominovat, což se velmi brzy potvrdilo. Hned v úvodní minutě totiž srovnal skóre Indrák střelou z modré a o čtyři minuty později ho následoval Cibulskis jenž střelou pod horní tyč nedal Frodlovi šanci.

Tlak hostů neustával a po faulu domácích využili Kladenští přesilovou hru. Střelcem byl již podruhé v utkání Procházka - 2:4. Dynamo mohlo snížit v samotném závěru třetiny v přesilové hře, ale výraznější příležitost si nevypracovalo. 

Přetahovaná pokračovala i v úvodu poslední třetiny základní hrací doby. Snížit se podařilo pardubické stálici Zemanovi, když dorazil v předbrankovém prostoru střelu Zdráhala. V následujících minutách nabídli hosté domácímu celku přesilovou hru, ale Béčko tuto šanci opět nevyužilo, a tak se v 52. minutě radovala opět Jágrova parta. Zásluhu na odskočení o dvě branky měl Jakub Klepiš, jenž se nejlépe zorientoval v mezikruží a poslal puk za záda v tu chvíli bezbranného Dominika Frodla. 

Východočeši ale nechtěli házet flintu do žita a opět výsledek snížili. Tentokrát jim totiž vyšla přesilová hra a radovat se z první vstřelené branky v zápase, se mohl Daniel Herčík - 4:5. Pardubičtí sáhli dvě minuty před koncem ke hře bez brankáře, početní převahu však k vyrovnání využít nedokázali, naopak výhru Kladna pečetil do prázdné branky Martin Procházka, jenž zkompletoval hattrick – 4:6.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice B): „Jsem rád, že jsme si třítýdenní dril mohli zpestřit takovýmto kvalitním utkáním proti kvalitnímu soupeři. Hlavně mladí kluci si vyzkoušeli, co jim ještě schází k tomu, aby do té extraligy mohli vstoupit. Myslím si, že nepodali vůbec špatný výkon. V první třetině nás Kladno možná trošičku podcenilo, měli jsme lehce navrch. Od druhé třetiny přidalo a v některých fázích nás přehrávalo, ale přesto si myslím, že jsme byli důstojným soupeřem v jejich přípravě na baráž o extraligu.“