Přitom začali skvěle a po Švecově dorážce se ujali záhy vedení. Leč Hlineckým se zjevně nechtělo ukončit sezonu, byli aktivní a to se jim vyplatilo v 15. minutě, kdy puk do sítě procpal Chvojka.

Zkraje druhé části Starý orazítkoval tyčku, ale v dalším průběhu se hrálo za stálé převahy protivníka. Domácí místy nevěděli, kde jim stojí hlavy, a jen zásluhou výtečného Kalouska a vychýlené hlinecké mušky se skóre v téhle fázi nehýbalo výrazně v hostující prospěch.

Litomyšlští se vrátili do hry v nástupu do třetí třetiny, ale vedení, který jim parádní individuální akcí zajistil Vomočil, mělo život vpravdě jepičí, po hezké souhře vyrovnal Hron.

Ještě jednou domácí odskočili Budinovým přičiněním a ještě jednou náskok ztratili. V čase 59:15 se vhazovalo buly před Kalouskem, to už byli hosté v šesti, a v čase 59:20 se kotouč třepotal v síti. Od modré pálil Dítě, Hron chytře tečoval a domácí jen koukali…

Prodloužení tři na tři nabídlo šance na obou stranách, ale rozhodující gól ne. Takže přišli ke slovu nájezdníci a ti litomyšlští neměli den, ani jeden z trojice nezakončil dobře. Zato hosté jednoho přesného muže našli, byl jím Sobotka a jeho trefa zařídila, že se semifinále stěhuje zpátky na hlinecký led.

„Hlinsko bylo lepší než my, jeho hráči byli ve všem před námi. Držel nás gólman, snad mu forma zůstane. V deseti lidech se semifinále těžko hraje. Ve středu budeme kompletní a věřím, že kluci zabojují o postup," vyjádřil se trenér Stanislav Mečiar.

HC Litomyšl – HC Hlinsko 3:4 SN (1:1, 0:0, 2:2 – 0:0, 0:1)

Branky: 2. Švec (Vomočil), 52. Vomočil (Dvořák), 54. Budina (Starý, Skoumal) – 15. Chvojka (Havel), 53. J. Hron (Dítě, Pazdera), 60. J. Hron (Dítě), rozhodující nájezd Sobotka. Nájezd proměnil: Sobotka. Nájezd neproměnili: Barkóci, Starý, Budina – Dítě, Chvojka. Rozhodčí: Kukeně – Veverka, Doležal. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 176. Stav série: 1:1.

Litomyšl: Kalousek – Kovář, Starý, Mečiar, Švec – Musil, Budina, Skoumal, Dvořák, Vomočil, Barkóci, Fajfr, Skalník. Hlinsko: Saifr – Kunz, Poskočil, P. Hron, Pazdera, Sobotka, Koželuh – Dítě, Tulis, Zdražil, Chvojka, Králíček, J. Hron, Plachý, Havel, Brebera.

Další výsledek semifinále:

2. zápas: Chotěboř – Choceň 7:1 (3:0, 1:1, 3:0). Branky: Kadlec, Eis, Dvořák, Svoboda, Heřmanský, P. Mašek, Krejčí – Král. Rozhodčí: Veselý – Kalus, Sokol. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 100. Stav série: 1:1.

Příští program:

3. zápasy – středa 8. března, 18.30: Choceň – Chotěboř, Hlinsko – Litomyšl.