Dohrávka druhého kola krajské ligy hokejistů poslal na led Spartaku silný tým Chrudim, který v premiéře naložil obhájcům titulu z Chocně sedmičku. Domácí s ním přesto sehráli velmi kvalitní partii, kterou ztratili s notnou dávkou smůly. Soupeř rozhodl dvěma zásahy v přesilových hrách.

HC Spartak Polička – HC Chrudim 1:2 (0:1, 1:0, 0:1). Branky: 29. Krajíček (Jan, Šedý) – 3. Budinský (Kišš), 45. Formánek. Rozhodčí: Kejř – Hájek, Teplý. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:2. Diváci: 285.

Polička: Šauer – Máša, Mahel, Grubhoffer, Jan, Hejtmánek, Češka – Škarýd, Pospíšil, Szilva, L. Boháček, Šedý, Krajíček, Jindra, Šimon, J. Boháček, Vacek, Tobiáš.

Hokej výborné úrovně hraný ve svižném tempu sledoval slušně zaplněný stadion v Poličce. Začátek podle představ domácích nebyl, protože ve 3. minutě v oslabení inkasovali po střele Budinského. V dalším průběhu se ovšem soupeři minimálně vyrovnali.

„Náš výkon byl proti utkání v Litomyšli jako noc a den. Zlepšili jsme bruslení, dodržovali taktické pokyny, mužstvo musím jednoznačně pochválit," uvedl poličský kormidelník Dušan Vápeník.

Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali před polovinou zápasu díky Krajíčkovi a i poté bylo utkání zcela otevřené, když jeho velkými postavami byli brankáři Šauer a Ament.

Okamžik, který se ukázal být jako rozhodující, nadešel ve 45. minutě a za rámeček si ho jistě nedají čároví rozhodčí, kteří snad jako jediní na stadionu neviděli, že hosté při své přesilovce vyjeli s kotoučem mimo útočnou třetinu. Všichni přestali hrát a střela Formánka si našla cestu za Šauerova záda.

„Potom jsme si vynutili velkou převahu, poslední minutu a půl jsme to zkusili bez brankáře, ale vyrovnat se nám nepodařilo," smutnil trenér Vápeník. Jeho svěřenci si přitom vypracovali celou řadu šancí, hlavně Szilva, s nímž měli hostující zadáci velké potíže. Jenže si na svoji hokejku nalepil pořádnou vrstvu smůly, takže buď z nájezdu poslal po blafáku puk napříč brankovištěm těsně mimo, nebo orazítkoval tyčku.

„Myslím si, že to byl jeden z nejlepších zápasů za dobu, co působím u týmu. Přijel k nám opravdu silný soupeř, kterého osobně považuji za jednoho z největších favoritů krajské ligy. Těší mě, jak dobrý zápas jsme proti němu dokázali odehrát," řekl Dušan Vápeník.

Nedělní program: Třetí kolo krajské ligy se hraje 20. října od 17 hodin a do akce půjde celý okresní trojlístek: Litomyšl – Hlinsko (rozhodčí: Prchal – Ježek, Mrázek), Lanškroun – Polička (Padevět – Schaffer, Zemánek), Světlá nad Sázavou – Moravská Třebová (Najman – Hájek, Teplý).