Kdyby si čeští hokejisté mohli vybrat z dvojice USA a Německo, tedy týmů, z nichž měl po úterních večerních zápasech vzejít čtvrtfinálový soupeř, patrně by většina z nich sáhla po evropském soupeři. Leč hokejový osud si to přál jinak.

Finové v závěrečném zápase skupiny A totiž nestačili na Švýcary, prohráli 1:3, což znamená, že vítězný tým se posunul o bod před Čechy na druhé místo. Parta kolem kapitána Romana Červenky si to tedy o postup rozdá s druhým z ostravské skupiny B.

Doma to proti USA nejde

A tím jsou právě Američané. Tedy tým, který vystavil Čechům stopku na posledních dvou domácích světových šampionátech. V roce 2004 si ve čtvrtfinále lépe poradil se samostatnými nájezdy, o dvanáct let později zvládl vzájemný souboj o bronz.

Proti Američanům se českým hokejistům nezadařilo ani loni, kdy ve finském Tampere prohráli ve čtvrtfinále 0:3. Rok předtím ale v utkání o bronz přestříleli Američany 8:4.

V druhém pražském čtvrtfinále, které se bude hrát ve čtvrtek odpoledne, se utkají Kanada se Slovenskem. V Ostravě tou samou dobou budou bojovat o postup mezi nejlepší čtyřku Švýcaři s Němci. Večer si pak s nimi místo vymění Švédové a Finové.

Čtvrtfinále - čtvrtek 23. května:

16:20 Kanada – Slovensko (Praha)
16:20 Švýcarsko – Německo (Ostrava)
20:20 Švédsko – Finsko (Ostrava)
20:20 USA – Česko (Praha)

Semifinále - sobota 25. května

14:20 1. semifinále (Praha)
18:20 2. semifinále (Praha)

Zápasy o medaile - neděle 26. května

15:20 o 3. místo (Praha)
20:20 finále (Praha)