Oběma okresním zástupcům přinesly středeční duely porážky. Slovan dotahoval ve Světlé čtyřgólovou ztrátu, což se mu málem povedlo, ale nakonec odjel bez bodů. Také Litomyšli zbyly jen prázdné ruce, když znovu potvrdila, že proti Chocni se jí nedaří.

Světlá nad Sázavou – Moravská Třebová 4:3

Ještě v 50. minutě vypadalo měření sil prvního s druhým na jasnou záležitost Světlé, nakonec ale Slovan závěr zdramatizoval. Výrazné manko ale nedohnal.

Vedoucí gól dal v 5. minutě po teči Žák a ze své převahy v první třetině domácí ještě vytěžili zvýšení z hokejky Štrose. Vyrovnanější hokej se začal hrát od druhé třetiny, kdy se do šancí dostávali i hosté, ale z několika výborných pozic nedovedli překonat Studeného. Produktivní soupeř jim pak zásluhou Štrose a Krajíčka utekl na rozdíl čtyř branek.

Třetí část nabídla bitku se čtyřmi tresty do konce zápasu a nečekaný finiš Slovanistů. V 51. minutě využil laxnost domácích beků v oslabení Syrůček, na 4:2 dal Faltus, byť při střele zlomil hůl, a na 4:3 v čase 57:36 Kutmon! Ani přesilovka umocněná odvoláním Přikryla ale k vyrovnání nevedla.

Fakta – branky: 5. Žák (Vacek), 17. Štros (Kůrka, Svoboda), 34. Štros (Ruml, Dolinský), 39. Krajíček (O. Včela) – 51. Syrůček (Husárek), 57. Faltus (Parolek), 58. Kutmon (Poul, Kobza). Rozhodčí: Rulíček – Budinský, Říha. Vyloučení: 7:8, navíc Dolinský, Krajíček – Klíč, Rybníkář 5 minut + OK. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 300. Třetiny: 2:0, 2:0, 0:3.

HC Slovan Moravská Třebová: Bureš (Přikryl) – Klíč, Parolek, Kutmon, Havlíček, Rybníkář – Faltus, Zeman, Muselík, Syrůček, Kobza, Skácel, Štěpánek, Husárek, Tregler, Poul.

Jan Klacl, trenér: Zápas byl tradičně vypjatý. Z naší strany se objevily chyby, které soupeř potrestal a díky tomu si vybojoval velký náskok. Sice jsme v závěru sahali po bodu, což se nepovedlo, ale pokud budeme vytvářet tolik chyb v obraně, tak nemůžeme s takto kvalitním protivníkem vyhrát.

Litomyšl – Choceň 5:7

Diváci se v hledišti zase jednou nestačili divit, co všechno je na ledě možné. Domácí poslal do vedení ze sóla Šeda. O vyrovnání se postaral Vích, ale v čase 19:54 daroval gólman Chocně náskok soupeři zpět, přes lapačku školácky propustil nahození Uhlíře.

Ve druhé části se pokračovalo v poklidném tempu. Přibylo po jedné brance na každé straně a nikdo netušil, co se strhne v závěrečné třetině.

Během čtyř minut (!) bylo skóre 3:5, když obrana Litomyšle pořádala den otevřených dveří, za což ji střelci Pochobradský a Černý „poděkovali“. Zvýšeným úsilím se domácím podařilo vyrovnat, ovšem v 51. minutě skončila v síti bomba Krejzy a na tu už domácí neodpověděli. Křečovitý tlak ke srovnání nevedl a hosté pečetili výhru do prázdné branky.

Fakta – branky a asistence: 9. Šeda (Hudousek), 20. Uhlíř, 24. Šeda (Čapek, Hudousek), 46. Hudousek (Čapek), 50. Švec (Uhlíř) – 13. A. Vích (Michalec), 39. Černý (Král), 41. Pochobradský (Procházka, Krejza), 42. Pochobradský (Krejza), 45. Černý (Pokorný), 51. Krejza (Procházka), 60. Král. Rozhodčí: Čížek – Zemánek, Holeček. Vyloučení: 7:5, navíc Šauer (Litomyšl) 10 minut OT + OK. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 500. Třetiny: 2:1, 1:1, 2:5.

HC Litomyšl: M. Horáček – Ač, Matys, Fajfr, Šauer, Kučera, Skalník – Šeda, Hudousek, Lustyk, Čapek, Pešina, Čejka, Uhlíř, Švec, T. Horáček.

Jan Svatoš, trenér: Přístup hráčů byl špatný, tak se proti Chocni hrát nedá. Je poslední, ale určitě to není slabý soupeř, má šikovné hráče a sama se neporazí. Za stavu 3:5 jsem si vzal time–out, bylo tam zlepšení, srovnali jsme, ale hned inkasovali znovu. Hrát jen deset minut ze šedesáti je málo.