Proti tomuto soupeři se jim v krajské soutěži vůbec nedaří. Střetnutí z neděle 17. ledna to znovu názorně ukázalo.

Choceň B – Polička 6:3

Čtyřicet minut to z pohledu hostů vypadalo nadějně. Hrál se vyrovnaný rychlý hokej, v němž Spartak držel krok. Sice v 8. minutě inkasoval gól z kategorie laciných, ale poté Boháček v rozmezí několika vteřin stav otočil. Nejprve se trefil parádně do „vinglu“ a byl to stejný hráč, kdo vzápětí zakončil akci s V. Vápeníkem a Švejdou. Do první přestávky však Šedivý stačil vyrovnat.

Druhá část nabídla obdobný obrázek a zdálo se, že Polička začíná soupeře přehrávat. V půlce utkání to přetavil V. Vápeník ve vedoucí trefu.
Od začátku poslední třetiny však poličský tým nebyl k poznání. Zapomněl na dobrou hru z předešlého průběhu a začaly se dít věci. Střelec Šedivý záhy vyrovnal a během minuty pak hosté ztratili celé utkání. Inkasovali jak v oslabení ve třech, tak v pokračující hře ve čtyřech. Celozápasové úsilí přišlo vniveč, hřebík do rakve zatloukl Šedivý.

Fakta – branky: 18., 42., 44. a 57. Šedivý, 8. Veselý, 44. Ropek – 15. a 15. Boháček, 30. V. Vápeník. Rozhodčí: Hájek – Teplý, Slabý. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 80. Třetiny: 2:2, 0:1, 4:0. Spartak Polička: V. Mach (Šauer) – Drobný, Husák, M. Mach, Češka, Veselý, Nespěšný – Musil, V. Vápeník, Boháč, Boháček, Radiměřský, Švejda, Havlíček, Vašátko, Šedý, Novotný.

Miloš Grubhoffer, trenér Spartaku: Opět se ukázalo, že na Choceň neumíme zahrát. Byl to pro nás důležitý zápas, chtěli jsme vyhrát a měli jsme to na dosah. Bohužel jsme ale podle mých představ vydrželi hrát jen dvě třetiny. S tou třetí jsem absolutně nespokojen. Přestali jsme bruslit, otáleli jsme s vyhazováním puků z vlastního pásma, dostávali se pod tlak, z toho vyplynuly fauly a inkasované branky. Tímto způsobem bychom v play off určitě nemohli uspět, nelze prohrát třetinu 0:4. Snad to pro nás bude užitečná lekce, ve vyřazovací části bude potřeba vydržet celých 60 minut.