V odvetě dvojzápasu o třetí místo dokázali soka z Vysočiny porazit, ovšem v celkovém součtu jim to nestačilo a bronzové umístění si zajistilo Hlinsko.

Moravská Třebová – Hlinsko 5:2

Domácí věděli, že aby si zachovali naději na třetí příčku, musejí vyhrát o pět branek, což se zdálo jako neřešitelný úkol. Že to tak být nemusí, to ukázal úvod, kdy se do soupeře pořádně zakousli a Koláček je ve 3. minutě poslal střelou z bekhendu do vedení – 1:0.

Ale hosté, kteří se ocitli na prahu nejlepšího výsledku pro klub za dlouhá léta, měli nachystanou rychlou odpověď a nepokrytý Hudec za chvilku vyrovnal. Domácí se neustále tlačili dopředu a soupeř čekal na možnosti k rychlým protiútokům. Žádná ze slibných příležitostí se ovšem neujala.

Druhou část otevřel Slovan dohrávanou přesilovkou a tu využil. Do střelecké pozice si najel Koláček a trefil se mezi Saifrovy betony. Obléhání hlinecké svatyně pokračovalo a střely Syrůčka či Koláčka volaly po gólu, na druhé straně ale Kulhavého zachránila tyč.

Skóre se změnilo ve 34. minutě v početní převaze Třebové a kdo jiný u toho mohl být než Koláček, jenž zkompletoval hattrick. Aby se ale domácí moc dlouho netěšili z přehnaných šancí, zchladil je ještě před druhou sirénou Tulis z jednoho z rychlých kontrů.

I když byla pozice Slovanu prakticky beznadějná, znovu spustil nápor a po vyhraném bully zvyšoval přesnou střelou na 4:2 Peška. Hosté vycítili závan nebezpečí, přidali na aktivitě, domácím se navíc začala vyprazdňovat lavička, jelikož Parolkovi s Muselíkem se tolik nelíbil způsob vedení duelu hlavním rozhodčím, že si oba vykoledovali „desítku“.

Bylo už zřejmé, že o obsazení třetího místo není pochyb, domácí ale sympaticky hráli až do konce. Poslední gól ročníku dal při vlastním oslabení v 57. minutě Řehulka. Hlinsko vyhrálo celkově 8:6, domácím divákům to však náladu nepokazilo a hráčům poděkovali.

Fakta – branky a asistence: 3. Koláček (Syrůček, Berka), 21. Koláček (Havlíček), 34. Koláček (Peška, R. Muselík), 44. Peška (Koláček, R. Muselík), 57. Řehulka – 4. Hudec (Kavalír), 39. Tulis (Štěpánek). Rozhodčí: Kobr – Sýkora, Huryta. Vyloučení: 6:6, navíc Parolek a Muselík (MT) 10 minut OT. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 235. Třetiny: 1:1, 2:1, 2:0.

HC Slovan Moravská Třebová: Kulhavý – Havlíček, Havlík, Parolek, D. Klíč, Rybníkář – Řehulka, Koláček, Tregler, Syrůček, Muselík, Kobza, Peška, Berka.

Jan Klacl, trenér: Je dobře, že jsme se s našimi fanoušky rozloučili vítězstvím. Mrzí mě, že jsme v tomto utkání nedokázali proměňovat naše šance, protože jinak bychom dokázali o těch pět rozdílových gólů zvítězit. Štěstí na naší straně nestálo a z třetího místa se raduje soupeř.