Ve čtvrteční odvetě na poličském kluzišti (hraje se od 18:30) tak budou moci rozhodnout o svém postupu do pohárového semifinále, naopak Spartak bude odvracet konec sezony.

VELMI JEDNODUŠE

Od začátku se hrálo v pomalejším tempu, na čemž nic nezměnila ani přesilovka domácích. V 5. minutě se však změnilo skóre, nejprve se do šance dostal mladík Večeřa a do branky poslal vzápětí puk Bláha. Domácí talenti se vůbec ukázali v dobrém světle. „Musím kluky pochválit," vyzdvihl je jejich trenér Stanislav Mečiar.

Vedení Litomyšle navýšil Starý, snaha hostů skončila nejvýše nastřelenou tyčkou.

Druhá třetina nabídla další tři góly v Zeleného síti. Ve 26. minutě se po přihrávce aktivního O. Dvořáka prosadil Barkóci a když Spartak pohrdl dvojnásobnou přesilovkou, přišly další údery. Po pěkné akci Švece s Musilem a přihrávce zpoza branky se druhý jmenovaný trefil z prostoru mezi kruhy a stejný hráč o chvíli později vylepšil střelecký účet zakončením z bekhendu – 5:0.

ČESTNÝ ÚSPĚCH

Do poslední části nastoupila Litomyšl s Kličkou v brance. Ten se hned v úvodu měl co ohánět a předvedl několik výborných zákroků. Nestačil až na ránu J. Dvořáka v početní převaze, což byl jediný poličský zápis do střelecké listiny. Dojem z nepříliš pohledného zápasu vylepšili domácí ke konci dalšími trefami Voříška, jehož pokus propadla Zelenému za záda, Skoumala po rychlé souhře s O. Dvořákem a nakonec samotného O. Dvořáka, jenž těžil ze spolupráce se Starým (v utkání měl bilanci 1 + 3). Litomyšl opanovala první duel až příliš snadno.

„Bylo to jednoduché utkání, očekávám ale, že čtvrteční odveta bude mnohem těžší," řekl Stanislav Mečiar.

Jeho poličský protějšek Bohumil Prachař litoval, že jeho hráči nenavázali na předchozí sympatické výkony. „Byla to katastrofa. Nedařilo se nikomu a nic, s hokejem neměla naše hra vůbec nic společného, byli jsme na ledě jako uličníci. Brankáři, obránci i útočnici, všichni vyhořeli, soupeř vyhrál zcela zaslouženě. Takhle se hrát nedá, jenom jsme to odklouzali. V odvetě to snad vezmeme z úplně jiného konce a ještě zkusíme sérii protáhnout," vyjádřil se kouč Spartaku.

HC Litomyšl – HC Spartak Polička 8:1 (2:0, 3:0, 3:1)

Branky: 5. Bláha (Večeřa, J. Voříšek), 8. Starý, 26. Barkóci (O. Dvořák), 33. Musil (Š. Švec, Starý), 39. Musil (Š. Švec, Budina), 49. J. Voříšek (Starý), 54. Skoumal (O. Dvořák, Barkóci), 56. O. Dvořák (Starý, Barkóci) – 50. J. Dvořák (Vyskočil, J. Boháček). Rozhodčí: Rulíček – Škorpil, Kolář. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 260. Stav série: 1:0.

Litomyšl: Kalousek (41. Klička) – Mečiar, Bláha, Starý, Kovář, Skalník – Budina, Š. Švec, Musil, Barkóci, Skoumal, O. Dvořák, J. Voříšek, Večeřa. Polička: Zelený – Vyskočil, Cik, Máša, Klíma, J. Dvořák, Štěrba – Vápeník, Švejda, L. Boháček, J. Boháček, Zobač, Jindra, Vostřel, Lidmila. (rh, pš)