Více než šest stovek diváků sledovalo v Chocni jednoznačnou partii, která pro Litomyšl skončila katastrofou v podobě dvouciferného přídělu. Hosté nedokázali soupeři vůbec konkurovat a nadále tak čekají na svůj první novoroční bodový zisk.

HC Spartak Choceň – HC Litomyšl 11:1 (3:0, 6:0, 2:1)

Fakta: Branky: 16. Voříšek (Krejza), 20. P. Prachař (Fišer, Florian), 20. Krejza (Pochobradský), 21. Florian (T. Prachař), 24. P. Prachař (Fišer, Bessonov), 26. T. Prachař (Fišer), 29. Fikejz (Král), 29. P. Prachař (Fišer, Bessonov), 40. Fišer (T. Prachař, P. Prachař), 45. L. Pilař (Pochobradský, Krejza), 55. P. Prachař (Fišer, Florian) – 48. Kosejk (Ropek). Rozhodčí: Padevět – Schaffer, Suchánek. Vyloučení: 7:3, navíc Voříšek (CH) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 632.

Litomyšl: Kalousek (24. Zahálka) – Lustyk, Kosejk, Skalník, Ondráček, Vacek, Pachl – Dospěl, Koudelka, Dvořák, Ropek, M. Švec, Jankovský, Vomočil, Pavlák, Uhlíř, Hynek, Fajfr.

Začátek utkání nenasvědčoval takové kanonádě. Byť měli domácí herně navrch, tak gólových šancí nebylo zase tolik. Až do 16. minuty zůstávalo skóre smírné a hosté drželi krok.

Pak se ovšem s pomocí lehké teče trefil Voříšek a ještě větší pohroma dopadla na Litomyšl ve 20. minutě, kdy během třiceti sekund inkasovala další dva góly. Z dvojitého úderu „do šatny" se hosté nevzpamatovali.

Necelých šest minut po zahájení prostřední části to bylo už 5:0 a Kalousek přepustil svoje místo mezi tyčemi Zahálkovi. I on však čelil valící se ofenzivní lavině choceňských hokejistů a neměl naději ji přibrzdit.

Rozdíl ve skóre utěšeně narůstal i nadále, například trefy Fikejze a P. Prachaře ve 29. minutě od sebe dělilo devatenáct vteřin. Ke konci této části se Litomyšlští malinko vymanili z kleští, jenže korigovat se jim nepovedlo, naopak Fišer se ještě postaral o devátý zásah.

V poslední dvacetiminutovce se hosté už jenom modlili, aby byl jejich utrpení konec. „Desítku" zaokrouhlil v čase 44:21 L.Pilař a teprve potom gólově udeřilo i na druhé straně, když Sajdla připravil o čisté konto Kosejk. Žádný důvod k radosti to nicméně nebyl, ten naopak měli choceňští příznivci.

Na cestu k domovům jim ještě jeden „dáreček" přibalil P. Prachař, protože svým čtvrtým gólem v zápase podtrhl jeho výsledný účet na 11:1. Hosté byli v rolích obětních beránků a mají nadmíru o čem přemýšlet.