Nutno ovšem podotknout, že vzhledem k celkovému vystoupení v sezoně je pro ně čtvrté místo výborné a čtvrtfinálový skalp vítězů dlouhodobé části z Chrudimi zůstane v paměti fanoušků jako nejpříjemnější zážitek.

V Hlinsku mohli hosté pomýšlet na úspěch pouze v úvodní dvacetiminutovce, kdy akci dva na jednoho s Kovářem zakončil Barkóci. Ještě do přestávky však po přečíslení srovnal Plachý a od druhé části začali domácí přebírat taktovku do svých rukou.

Projevilo se to i na rostoucím skóre, Hlinsko uteklo na 4:1 a ačkoli hosté ještě zabojovali a ve třetí třetině se pokoušeli zdramatizovat duel, střelecky se vícekrát neprosadili, naopak soupeř účet ještě vylepšil.

„Kdyby to bylo po první třetině 4:1 v náš prospěch, nikdo by se nemohl divit. Na kdyby se však nehraje. Utkání bylo obrazem mnoha našich předchozích výkonů,“ uvedl kapitán Michal Budina.

„Domácí ve druhé třetině přitvrdili, byli všude o krok dříve a na rozdíl od nás dávali góly. Hlinsko si za celou sezonu třetí místo zaslouží,“ uznal trenér Jan Svatoš.

KL Pardubicka, o 3. místo, 2. zápas:

Hlinsko – Litomyšl 6:1

Fakta – branky: 19. Plachý (Beneš, Pazourek), 24. Pazdera (Chvojka), 28. Sobotka (Zídek, Hron), 32. Králíček (Chvojka, Velinský), 57. Brebera (trestné střílení), 60. Velinský (Brebera) – 7. Barkóci (Kovář, Svatoš). Rozhodčí: Škorpil – Gregar, Kalus. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 236. Třetiny: 1:1, 3:0, 2:0. Výsledky série: 4:4 a 6:1, Hlinsko obsadilo konečné třetí místo v krajské hokejové lize.

HC Hlinsko: Saifr – Sobotka, Beneš, Poskočil, Fink, Pazdera, Brázda, Makovský – Pelán, Pazourek, Plachý, Hron, Zídek, Dítě, Velínský, Chvojka, Králíček, Brebera, Tulis, Zdražil. HC Litomyšl: Kalousek – Mečiar, Šklíba, Bláha, Navrátil, Polák, Budina – Barkóci, Dvořák, Švec, Pilavka, Voříšek, Zahradník, Kovář, Musil, Svatoš.