Litomyšl – Moravská Třebová 1:5

O třebovském úspěchu rozhodla především střelecká efektivita. Zatímco domácí z několika dobrých šancí v první třetině (v podání mj. Matyse, Voleského či Z. Joudala) nevytěžili vůbec nic, Slovan byl produktivnější. V 7. minutě si našel střeleckou parketu Koláček a prostřelil navrátilce do domácí klece Pavlíčka – 0:1. Diváci jinak sledovali vyrovnaný duel, snaha odčinit debakl byla na domácích vidět.

V nástupu do druhé části našlo litomyšlské úsilí svoje vyústění, když Voleského ránu dorazil bekhendem Joudal – 1:1. Poté se na ledě výrazně přiostřilo a vzedmuly se zbytečné emoce, hlavně po nepotrestaném zákroku na Řehulku, který odnesl hostující forvard čtyřmi stehy. Hlavní sudí pustil na obě strany hodně volnou hru, první faul trestal až ve 34. minutě a jeho benevolence byla asi až přílišná.

Podstatné ovšem bylo, co se dělo se skóre, a to narůstalo ve prospěch hostů. Ne, že by domácí šance neměli, jenže po jejich neproměnění přicházely okamžité odpovědi hostů, kteří postupně udeřili Husárkem z dorážky, Koláčkem po akci dva na jednoho a Lakomým po jeho umístěné střele. Na domácí straně se nikdo, kdo by byl schopen podobně účinně zakončit, nenašel.

To platilo až do konce zápasu, byť domácí hokejisté sympaticky dřeli. Zápas už ale byl po taktovkou Slovanu. V 50. minutě kryl Pavlíček Hlavsovi trestné střílení, Koláčkovi v hattricku poté zabránit nemohl. Poslední, co zaujalo, byla bomba Klíče, jež těsně před koncem roztříštila plexisklo.

Fakta – branky: 22. Z. Joudal (Voleský) – 7. Koláček (Klíč), 25. Husárek (Kutmon), 29. Koláček (Hlavsa), 31. Z. Lakomý (Husárek), 55. Koláček (Řehulka, Hlavsa). Rozhodčí: Padevět – Kobr, Holeček. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 500. Třetiny: 0:1, 1:3, 0:1. Stav čtvrtfinálové série: 0:2.

HC Litomyšl: Pavlíček – Voženílek, Pilný, Kosejk, Čejka, Fajfr, Hospůdka – Z. Joudal, Voleský, M. Joudal, Ptáčník, Pavlák, Matys, Boucník, Kubelka. HC Slovan Moravská Třebová: Bureš – Klíč, Drtil, Havlíček, Kutmon – Syrůček, Kobza, Fischer, Konopčík, R. Muselík, Husárek, Lakomý, Řehulka, Koláček, Hlavsa.

Klíčové momenty

ROZMEZÍ 25. – 31. MINUTA. V těchto fázích se do té doby vyrovnaný zápas rozhodl. Otřepané, ale často pravdivé pravidlo „nedáš – dostaneš“ tu platilo v plné parádě. Tři inkasované góly zlomily odpor domácích, kteří přes veškerou snahu neměli dost sil na to, aby se stavem 1:4 něco udělali.

PRVNÍ TŘETINA UTKÁNÍ. To byl dosud nejlepší litomyšlský úsek hry v celé sérii. I třebovští diváci byli překvapeni, kolik práce měl gólman Bureš, domácím ale zoufalé chybělo střelecké vyjádření. Hlavně kvůli tomu se duel opět vyvíjel v jejich neprospěch.

HVĚZDY ZÁPASU: Miroslav Koláček. Střelec k pohledání, hattrick mluví sám za sebe. Když dostal před Pavlíčkem prostor, bylo zle.

Petr Bureš. Tři inkasované góly ve dvou zápasech play off, to je parádní vizitka.

Zdeněk Joudal. I po dlouhé pauze je to stále nejnebezpečnější hráč Litomyšle.

Třetí zápas se hraje ve čtvrtek 12.února v 18.30 v Moravské Třebové.