Oba se potýkaly s nekompletními kádry, přesto si z kluzišť soupeřů přivezly plný bodový ranec.

Choceň – Moravská Třebová 3:5

Přestože Slovanu chybělo v utkání 11. kola krajské ligy pět stabilních hráčů, tak si poradil a připsal si sedmou výhru v řadě.

Do vedení poslal hosty po necelých pěti minutách hry Malý, když zakončil akci dva na jednoho. Na brankáře Kroužila se valily další útoky, domácí hrozili méně často, zato nebezpečně, když především Pochobradský prověřil Bureše.

V podobném duchu se nesla i druhá třetina. Větší aktivita byla stále na třebovských holích, avšak změna stavu nepřicházela ani v četných přesilových hrách na obou stranách. Až ve 38. minutě už při plném počtu hráčů na ledě ujel rychlý Peška a s pomocí tyče překonal Kroužila podruhé – 0:2.

Třetí dvacetiminutovka byla gólově nejbohatší. Všechno začal Skácel, když ujel v oslabení a dal na 0:3. Ještě v téže přesilovce se poprvé prosadil soupeř, konkrétně Voříšek, a bombou od modré korigoval.

V dalším průběhu hry opět nevychladla trestná lavice a v přesilovce čtyři na tři Slovan soupeře zlomil. Bek Havlíček v pádu z těžkého úhlu prostřelil Kroužila – 1:4. Další přesilovka znamenala pátý zásah v Kroužilově síti poté, co Kutmonovu ránu doklepl Muselík. Choceňští diváci poté zamířili houfně ke svým domovům.

Unikly jim tak marné pokusy domácích vyprovokovat nějakou šarvátku a nakonec i jejich sympatičtější tečka za zápasem v podobě dvojité korekce. Na zaslouženém vítězství hostů se však nic nezměnilo.

Fakta – branky a asistence: 43. Voříšek (Brukner, Pilař), 59. A. Vích (Krejza, Janoušek), 60. Krejza (A. Vích) – 4. Malý (Kobza), 38. Peška (Malý, Kutmon), 42. Skácel (Peška), 50. Havlíček (Skácel), 56. Muselík (Kutmon). Rozhodčí: Veselý – Mrázek, Zemánek. Vyloučení: 11:9. Využití: 2:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 510. Třetiny: 0:1, 0:1, 3:3.

HC Slovan Moravská Třebová: Bureš – Faltus, Rybníkář, Havlíček, Kutmon – Zeman, Muselík, Kobza, Peška, Malý, Syrůček, Skácel, Tregler.

Jan Klacl, trenér: Bylo to z naší strany jednoznačně podařené utkání. I když jsme k němu přijeli oslabeni na několika postech, tak zodpovědný výkon těch hráčů, kteří nastoupili, navíc podpořený výbornými zákroky brankáře Petra Bureše, nás dovedl k tomuto zaslouženému vítězství.

Chrudim B – Litomyšl 5:6

Po patnácti minutách byli litomyšlští hokejisté doslova na odpis, ale nakonec si z Chrudimi odvezli nečekané tři body, ve které při takovém vývoji nikdo nedoufal.

Domácí snadné vedení, o něž se postarali Kišš, v přesilovce Dvořák, v další početní výhodě opět Kišš a Závodník, uspalo. Jakoby si mysleli, že si v pohodě dobruslí pro vítězství a ani Dospělova korekce je z tohoto dojmu neprobudila.

Zkraje druhé třetiny využil Hudousek dvojnásobnou přesilovku a hosty to vytočilo do nevídaných obrátek. Běžela 28. minuta a Dospěl si z nájezdu poradil s Amentem (3:4), aby minutu před druhou sirénou týž hráč dokonce vyrovnal!

Domácí zůstali i v poslední části jako opaření a Litomyšl, nedbaje faktu, že hraje sotva na dvě pětky, pokračovala v náporu. Ve 47. minutě dokonal Šeda bombou neskutečný obrat (4:5) a hokejisté Chrudimi nechápali, co se to v tak nadějně rozehraném zápase děje.

Aby jim to bylo ještě jasnější, připravila jim trojice Dospěl, Hudousek, Šeda ještě jeden gólový „zákusek“ v čase 55:13 – 4:6. Zoufalá snaha konsternovaného rivala vedla ke kontaktnímu gólu Kišše v 57. minutě, ale nic více jim nadšeně bojující hosté nedovolili. Vítězství je nesmírně cenné.

Fakta – branky a asistence: 7. Kišš, 11. Dvořák, 14. Kišš, 16. Závodník, 57. Kišš – 20. Dospěl, 22. Hudousek (Pilný, Dospěl), 28. Dospěl (Hudousek), 39. Dospěl (Novotný), 47. Šeda (Dospěl, Hudousek), 56. Šeda (Hudousek, Dospěl). Rozhodčí: Sedlák – Motýl, Kalus. Vyloučení: 7:6, navíc Sýkora (Chrudim) 10 min. OT. Využití: 2:1. Diváci: 50. Třetiny: 4:1, 0:3, 1:2.

HC Litomyšl: M. Horáček – Kučera, Pilný, Fajfr, Kosejk – Dospěl, Hudousek, Šeda, Čejka, Lustyk, T. Horáček, Novotný, Peška.

Jan Svatoš, trenér: Myslím, že za stavu 4:0 by na nás nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Naštěstí se nám podařilo ještě v první části snížit, poté jsme využili přesilovku pět na tři a dostali se do euforie. Do konce jsme pak byli lepším týmem. Hráli jsme jen s jedenácti lidmi a klobouk dolů přede všemi. Chválím celý kolektiv. Je možné, že nás domácí trochu podcenili. Jich bylo zase dvacet a řekl bych, že se nedostali do tempa, jaké potřebovali. Pro nás to jsou důležité body.

(dp, rh)