I ve druhém duelu proti soupeři z Vysočiny potvrdili svoji převahu, když mu nasázeli sedm branek a s diváky se rozloučili sympaticky.

Litomyšl – Hlinsko 7:4

Uteklo sedmatřicet sekund, obranou soupeře projel jako nůž máslem Dospěl a blafákem překonal Gregora – 1:0. Domácí pokračovali v aktivitě, kterou zúročil po rychlém brejku při vlastním oslabení Čapek.

V téže početní převaze snížil střelou od modré hostující Spal na 2:1, ale o odpověď se postaral tvrdou ránou Čejka.

Do poloviny zápasu přidala Litomyšl další dva góly. Ve 28. minutě zakončil pěknou kombinaci Horáček střelou, která mu sice ne úplně sedla, ale cestu do sítě si nalezla. Brzy poté se po třech asistencích dočkal trefy i agilní Jankovský – 5:1.

Závěr druhé třetiny patřil hostům. Nejprve zblízka dorážel Kavalír a poté byl Kučerou faulován Hudec, což potrestal sám z trestného střílení. Nutno přitom dodat, že Pavlíčkův zákrok při této herní situaci byl ze sbírky kuriozit – 5:3.

Pochybnosti o výsledku ale v nástupu do třetí části utnul Dospěl. Po Hudouskově akci měl před odkrytou svatyní pohodlnou pozici, a to od bully uteklo dvanáct sekund – 6:3.

Hlinsko ještě jednou dotáhlo na rozdíl dvou branek, když ve 46. minutě vypálil v přesilové hře od modré čáry Sláma a kotouč proletěl přes bránící hradbu za Pavlíčka – 6:3. Nic dalšího však Litomyšl soupeři, jenž musel vyhrát, aby si vynutil prodloužení, nedovolila.

V 56. minutě se rovněž domácí dočkali využité početní převahy. Uhlíř se prosadil pohotově ostrou střelou z kruhu a připsal si tak poslední gól litomyšlské hokejové sezony.

Ta celkově skončila bronzovým umístěním, které určitě není k zahození, ale ztracená postupová šance v pětizápasovém semifinále s Chrudimí B bude celý tým dlouho mrzet.

Fakta – branky a asistence: 1. Dospěl (Matys), 9. Čapek (Jankovský), 18. Čejka (Jankovský), 28. Horáček (Jankovský, Uhlíř), 29. Jankovský, 41. Dospěl (Hudousek), 56. Uhlíř (Kosejk) – 9. Spal (Ptáček, Zadina), 37. Kavalír (Šuvara), 39. Hudec (TS), 46. Sláma (Šuvara). Rozhodčí: Sedlák – Motýl, Kalus. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 200. Třetiny: 3:1, 2:2, 2:1. Konečný stav série: 2:0 (zisk bodů: 4:0).

HC Litomyšl: Pavlíček – Kosejk, Fajfr, Lustyk, Kučera – Dospěl, Hudousek, Matys, Čapek, Jankovský, Uhlíř, T. Horáček, Peška, Čejka.