Domácí hokejisté od začátku zasypali branku hostů sprškou střel, ale nedosáhli jiného efektu než rozchytání gólmana Trtíka. Hosté, neustále číhající na brejkové možnosti, hru záhy srovnali, k vidění byl rychlý útočný hokej s řadou šancí. Ve 14. minutě se pěkně do „růžku“ trefil Matalík, aby krátce před sirénou bleskově využil přesilovku Čech. Domácí měli navrch až do poloviny utkání, kdy Matalíkovu ránu tečoval Joudal (3:0), ale pak přišly potíže. Nejprve kryl Pavlíček trestné střílení Pavliše a následoval obvyklý výpadek. Aniž by si hosté vynutili nějaký tlak, vjeli dvakrát do útočného pásma, „plácli“ do puku a místo poklidného dohrání zápasu bylo rázem nutno podstoupit dvacetiminutové martýrium za nejtěsnějšího stavu. Domácí měli několik velkých šancí k pojištění stavu, ale nedokázali se trefit a některé minely v obraně přiváděly diváky až na pokraj infarktu. Poslední těžký zákrok si Pavlíček připsal dvě vteřiny před koncem… Avšak povedlo se a tři zlaté body jsou na světě!

Petr Pešina, trenér: Pro nás to bylo důležité utkání, zaplať Bůh, že jsme ho dotáhli do vítězného konce. Myslím, že až do poloviny zápasu jsme hráli výborně, pak přišel zase útlum a zbytečně jsme se strachovali. Těšíme se na derby na Slovan, chceme tam rozhodně uspět.

Góly: 14. Matalík, 20. Čech, 31. Joudal – 38. Slavík, 40. Musílek.

Litomyšl: Pavlíček – Matalík, Matys, Drbal, Čejka, Pilný, Kosejk – Joudal, Pešina, Čech, Dospěl, Pavlák, Lustyk, Šedivý, Novotný, Musil.

(rh)