Hokejisté o uplynulém víkendu završili první polovinu základní části v krajské lize. Třinácté kolo přineslo tři body pro Moravskou Třebovou, která si pro ně dojela do daleké Ledče. Polička vedla ve 47. minutě nad českotřebovskými Kohouty o dva góly, ale nakonec utkání ztratila v prodloužení. Litomyšl podala v Chocni výrazně zlepšený výkon a i když nakonec neuspěla, tak favoritovi alespoň pořádně zatopila.

HC Spartak Polička – HC Kohouti Česká Třebová 4:5 PP (0:0, 3:2, 1:2 – 0:1). Branky: 22. Škarýd (Szilva), 23. Pospíšil (Vápeník), 40. Fúzik (Szilva, Škarýd), 47. Jan (Škarýd, Fúzik) – 24. Hemský (Vlček), 36. Hemský (Provaz, Vlček), 51. Provaz (Černý), 55. Provaz (Hemský, Vlček), 62. Hemský (Vlček). Rozhodčí: Veselý – Brokeš, Halbrštát. Vyloučení: 3:8, navíc Grubhoffer (POL) 10 min. OT. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 355.

Polička: Šauer – Klíma, Jan, Hejtmánek, Grubhoffer, Pospíšil, Máša – Szilva, Šedý, Škarýd, Boháček, Fúzik, Cik, Mahel, Šimon, Jindra, Češka, Vápeník, Havlíček.

První třetina nabídla hodně opatrný hokej a více vzruchu přinesla až prostřední část. Do ní se Spartaku povedl výtečný nástup a po trefách Szilvy a Pospíšila vedl 2:0. Jenomže ve 24. minutě se poprvé prosadil hostující Hemský a protože domácí si stále častěji lámali zuby na brankáři Mahdalovi, zužitkovali Kohouti i svoji další příležitost a Hemský při vlastním oslabení vyrovnal na 2:2. Ještě do druhé přestávky ale vrátil Poličce náskok Fúzik a ve 45. minutě se Jan postaral o vedení 4:2. Hosté se ale nevzdali, Provaz nejdříve snížil a v 54. minutě v přesilovce znovu dotáhl skóre – 4:4. V posledních třech minutách domácí spálili snad čtyři tutovky a doplatili na to poté, co v prodloužení nasměroval druhý bod do České Třebové z dorážky Hemský.

„Je to pro nás ztráta dvou bodů, protože tohoto soupeře v sestavě, v jaké tady byl, jsme měli porazit," je si vědom trenér Dušan Vápeník. „Byla to však stará písnička. Z obrovského množství šancí jsme proměnili jen čtyři, dvakrát neudrželi dvougólový náskok a navíc v prodloužení inkasovali. Pořád nám vázne zakončení, nevyužili jsme ani jednu přesilovku, které jsme hráli staticky a hlavně v nich bylo málo střelby. Je znát, že nám před sezonou odešli čtyři nejlepší střelci," hledá poličský kouč příčiny porážky, která jeho tým znovu vzdálila od pozice v elitní osmičce.

HC Ledeč nad Sázavou – HC Slovan Moravská Třebová 2:7 (1:1, 0:3, 1:3). Branky: 14. Dudák (Převor), 51. Hrabaň (Zadražil) – 14. Koláček (Řehulka), 28. Berčák (Stráněl), 34. Muselík (Berčák, Rajnoha), 38. Kučera, 54. Muselík (Berčák, Stráněl), 56. Muselík (Stráněl, Berčák), 60. Řehulka (Kutmon, Koláček). Rozhodčí: Kejř – Souček, Rychlý. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 65.

Moravská Třebová: Vydržel – Kutmon, Štefan, Rajnoha, Doseděl, Parolek, Kršňák – Faltus, Koláček, Řehulka, Muselík, Stráněl, Berčák, Tregler, Kučera, Maška.

Na gólové vyjádření své převahy čekali hosté do 14. minuty a spolupráce Řehulky s Koláčkem. Radost jim ale vydržela přesně devět sekund, než jejich obraně pláchl Dudák a z nájezdu srovnal na 1:1. Ve druhé třetině pokračoval Slovan v trpělivé hře a domácí se bránili jeho trvalému tlaku. Ve 28. minutě zakončil přesně nekrytý Berčák, o další navyšování skóre se pak postarali z dorážky Muselík a brejkem při oslabení Kučera. Naděje Ledče oživil v poslední části Hrabaň (2:4), ale nic dalšího Slovan soupeři nedovolil, naopak v posledních sedmi minutách přidal ještě tři zásahy do černého, když Muselík zkompletoval hattrick.

„Dobře jsme odehráli v podstatě jen druhou třetinu, ve které jsme rozhodli o výsledku. V první se na nás podepsala dlouhá cesta, třetí se jen dohrávala. Máme další tři body a můžeme se v poklidu připravit na derby," uvedl trenér Jan Klacl.

HC Spartak Choceň – HC Litomyšl 6:5 (2:3, 2:1, 2:1). Branky: 3. T. Prachař (P. Prachař), 11. Šeda (Florián), 24. Krejza, 28. Šeda (T. Prachař), 44. Beránek (P. Prachař), 53. Beránek (P. Prachař, Šeda) – 3. Jankovský (M. Švec), 5. Uhlíř (Vágner), 12. Uhlíř, 35. Fink (Dospěl, Vágner), 53. Peška (Fink). Rozhodčí: Čížek – Schaffer, Plch. Vyloučení: 8:9, navíc L. Pilař 5 min. + OK – Kalousek 10 min. OT, Lustyk 5 min. + OK. Využití: 1:1. Diváci: 634.

Litomyšl: Kalousek – Fink, Vágner, Lustyk, Skalník – Dospěl, M. Švec, Jankovský, Uhlíř, Pavlák, Š. Švec, Peška, Dvořák, Hynek, Fajfr, Sokol.

Po bezkrevném výkonu proti Chotěboři se Litomyšlští prezentovali daleko sympatičtěji a na ledě favorita nepropadli. Pomohl jim dobrý začátek, kdy již ve 3. minutě otevřel skóre Jankovský a na rychlé vyrovnání z hole T. Prachaře odpověděl Uhlíř – 1:2. Hra měla svižné tempo a na řadě byli domácí, když z dorážky poslal puk za Kalouskova záda Šeda – 2:2. Vzápětí se ale na opačné straně prosadil opět Uhlíř a nečekané vedení drželi hosté až do 24. minuty a gólu Krejzy. O dokonání obratu se postaral Šeda, ale Choceň se potom dopustila série faulů, za což pykala v dlouhém oslabení po ráně Finka od modré – 4:4. Ve třetí části si však domácí vynutili převahu, z níž se ujaly dvě dorážky pohotového Beránka a zdálo se, že odpor hostů byl za stavu 6:4 zlomen. Nebyl, protože Peška se po samostatné akci postaral o závěrečné drama. Hráčům z Litomyšle ale docházely síly a do výraznější příležitosti se nedostali. Po ubráněném oslabení se však dostali k půlminutové power play a domácí se tak do konce strachovali o výhru.

„Za výkon v Chocni musím tým pochválit, bylo to jako noc a den v porovnání s předchozím zápasem. Nechybělo mnoho a mohli jsme bodovat," řekl litomyšlský trenér Jan Svatoš. „Je pravda, že domácí měli o něco více ze hry a rozhodla jejich lepší střelecká produktivita. Ale dokázali jsme je potrápit a myslím, že to málokdo čekal," kvitoval Svatoš, který věří, že s podobným přístupem nastoupí jeho svěřenci také do dalších střetnutí. „Uvidíme, co přinese derby proti Moravské Třebové a jestli dokážeme podobný výkon zopakovat. Dohrávali jsme na tři beky, kluci se v Chocni hodně vyšťavili a je otázka, kolik jim zůstane sil," přemítá kouč Litomyšle.

Další výsledky 13. kola KL Pardubicka: Skuteč – Světlá nad Sázavou 1:8 (0:2, 0:1, 1:5). Branky: T. Hladík – Křišťan 2, Štros 2, P. Včela, Žák, Kopecký, Bancíř. Hlinsko – ZH Pardubice 3:6 (0:4, 1:1, 2:1). Branky: Štěpánek, Bureš, Šuvara – Jindřich 3, Čapek, Fousek, Kubelka. Chotěboř – Chrudim 4:3 (0:1, 2:2, 2:0). Branky: Kadlec, Svoboda, Dvořák, Hospodka – Holub, Kišš, Dobiáš.

Pořadí: 1. Světlá nad Sázavou (32), 2. Choceň (30), 3. Moravská Třebová (26), 4. Chotěboř (25), 5. Chrudim (25), 6. ZH Pardubice (21), 7. Litomyšl (18), 8. Hlinsko (15), 9. Česká Třebová (15), 10. Polička (11), 11. Lanškroun (6), 12. Ledeč nad Sázavou (4), 13. Skuteč (3).