Domácí se hned od počátku dali do ostřelování Gregorovy svatyně, ale jejich hra postrádala efekt, a tak udeřil soupeř zásluhou své nebezpečné dvojice Kavalír – Lukáč, kdy blafák v podání druhého jmenovaného znamenal první změnu skóre – 0:1. Ve 13. minutě vzal sudí Slovanu gól, když si nevšiml, že puk je stále ve hře, za protesty pak poslal P. Muselíka do šatny. Na vyrovnání se přesto nečekalo dlouho a postaral se o ně střelou přes skrumáž Konopčík. A ještě do první přestávky Třebová otočil stav, konkrétně D. Klíč, jenž dorážel z ostrého úhlu.

Vlažný hokej ve druhé dvacetiminutovce trval až do 30. minuty, kdy Husárek převzal milimetrovou přihrávku Řehulky a sám před Gregorem volil střelu na lapačku – 3:1. Další nájezd Lakomého skončil na betonech gólmana a pak se na ledě znovu dlouho nic nedělo. Až ve 37. minutě vyhrál Koláček bully, předal na Syrůčka, který si najel před bránu a přidal čtvrtý zásah. Další zvýšení viselo ve vzduchu v následné přesilovce, leč ani Frömel, ani posléze Syrůček s Havlíčkem v dobrých pozicích nezamířili přesně.

Poslední třetinu zahájili dvě slibné šance Hlinska (Sláma, Spal), ale Bureš jakékoli myšlenky na drama nedovolil. V 55. minutě zachytil na modré kotouč Frömel a jeho rána propadla za Gregorova záda popáté – 5:1. Když v závěru nenašel skulinu v Gregorově postoji nikdo z trojice Řehulka, Kobza, Konopčík, dohrálo se střetnutí v poklidu. Slovan tedy s převahou dokráčel k povinnému vítězství, hosté se sice dostali do několika nadějných příležitostí, nicméně na lepší výsledek neměli.

„Dnešní utkání bylo hlavně o našem proměňování šancí. Protože jsme je příliš nedávali, tak zůstal výsledek takový,“ komentoval utkání asistent trenéra Jaroslav Faltus.

Fakta – branky: 15. Konopčík (Kobza), 19. D. Klíč (Husárek, Lakomý), 30. Řehulka (Husárek), 37. Syrůček (Koláček, Štěpař), 55. Frömel (Syrůček, Koláček) – 12. R. Lukáč (Kavalír). Rozhodčí: J. Padevět (Pardubice) – Kobr, Mrázek. Vyloučení: 5:3, navíc P. Muselík (MT) 10 minut OT + OK. Bez využití. Diváci: 420. Třetiny: 2:1, 2:0, 1:0. HC Slovan Moravská Třebová: Bureš – L. Kutmon, Doseděl, Havlíček, D. Klíč, Parolek, P. Muselík, Frömel – Syrůček, Koláček, M. Štěpař, Lakomý, Husárek, Řehulka, R. Muselík, Kobza, Konopčík.