Po dvoutýdenní sváteční přestávce opět ožívají zimní stadiony v Pardubickém kraji a na Vysočině. Třetím kolem pokračují boje v nadstavbových skupinách, v nichž se rozhoduje o nasazení týmů pro vyřazovací fázi.

Elitní šestka, ta má jistotu, že v play off nebude chybět, nicméně její motivací je co nejlepší výchozí pozice minimálně pro čtvrtfinále. Výhoda domácího prostředí je nesporná, ostatně třeba v Moravské Třebové by o tom mohli vyprávět, vždyť při své loňské cestě za titulem vyhráli páté duely ve čtvrtfinálové i semifinálové sérii právě před vlastními fanoušky.

POMÝŠLEJÍ VYSOKO

Slovan se v osmi nadcházejících utkáních pokusí vybojovat druhou příčku na úkor Světlé, což je, zdá se, maximum, na jaké lze dosáhnout. Že by českotřebovští Kohouti, kteří mají aktuálně devět bodů k dobru na Světlou a deset na Moravskou Třebovou, ještě o první pozici přišli, to se asi nejeví příliš reálně. Ostatně hned úvodní novoroční bitva Třebových může v tomto směru ledacos napovědět, Moravská hostí ve středu od 19 hodin Českou a ukáže se, zda se ohledně obsazení první pozice můžeme ještě nadít nějaké zápletky.

„Pokud budeme předvádět takové výkony a vyhne se nám marodka, tak vůbec nemám strach, že bychom nemohli myslet na nejvyšší místa v soutěži. Kluci na to mají," připomněl trenér Igor Čikl vydařená předvánoční vystoupení, v nichž jeho svěřenci hladce přehráli Choceň i Hlinsko. Velmi silní Kohouti však budou bezesporu soupeřem z úplně jiné kategorie.

Nejbližší program Moravská Třebové: dnes 19:00 Česká Třebová (d), 8. ledna 17:00 Světlá nad Sázavou (v), 11. ledna 19:00 Chrudim (d).

Nejproduktivnější hráči: Igor Čikl 52 bodů (19 + 33), Michal Černý 27 (13 + 14), Martin Aulehla 26 (13 + 13).

Nejtrestanější hráči: Roman Muselík 40 trestných minut, Martin Kvapil 36, Igor Čikl 30.

Statistiky brankářů: Michal Turek – úspěšnost 90,34, Martin Štefl 89,04.

ZÁPASY PRAVDY

Pořádně „horký" leden čeká na hokejisty HC Litomyšl. Vinou svých nevýrazných výkonů především v základní části nepostoupili mezi nejlepší šestici a ve skupině B je čeká složitý boj o to, aby si vůbec zahráli ve čtvrtfinále. Pokud by se jim to nepovedlo, jednalo by se pro čtvrtý celek loňské krajské ligy o obrovské zklamání, to není potřeba zvlášť zdůrazňovat.

Před svátky se od reálných nadějí na dvě vstupenky do play off podařilo „odříznout" Poličku a Ledeč, pořád ale zůstává trio kandidátů a z nich půjde jeden ze čtvrtfinálového kola ven. A kdo to bude, to je detektivka s otevřeným koncem, protože Havlíčkův Brod B, Litomyšl a Chotěboř nyní dělí jenom dva body. Je jasné, že zásadním klíčem zde budou vzájemné zápasy zainteresovaného trojlístku a první z nich čeká na Litomyšlské ve středu večer proti rezervě Havlíčkovu Brodu.

„Snad budeme pokračovat na vítězné vlně z předvánočních utkání. Věřím, že se nám budou vyhýbat zranění, která nás tak trápila v základní části. V play off nechceme chybět," uvedl kouč Stanislav Mečiar. Ve čtvrtfinále by Litomyšl narazila na první nebo druhý tým skupiny A, ale úkolem číslo jedna je se tam dostat a to nebude snadné.

Nejbližší program Litomyšle: dnes 18:30 Havlíčkův Brod B (d), 8. ledna 17:00 Chotěboř (v), 11. ledna volno.

Nejproduktivnější hráči: Rostislav Pilavka 36 bodů (22 + 14), Filip Vomočil 18 (9 + 9), Ondřej Dvořák 15 (4 + 11).

Nejtrestanější hráči: Michal Skoumal 54 trestných minut, Ondřej Starý 52, Tomáš Mečiar a Filip Vomočil 48.

Statistiky brankářů: Tomáš Kalousek – úspěšnost 87,75, Filip Klička 84,93.

ALESPOŇ O STUPÍNEK

Hokejisté poličského Spartaku jsou mimo hru o čtvrtfinále, to je pohříchu jasné. Ve starém roce se jim nepovedlo „ušít" žádnou výraznější bodovou šňůru, lepší výkony střídali s horšími, jejich hře, mnohdy sympatické, chyběla efektivita, takže nabrali výraznou ztrátu.

Jejich cílem pro nadcházející období bude dostat se v pořadí před Ledeč, aby jim neskončila sezona jako prvnímu celku ze všech a mohli si zahrát v Poháru Vladimíra Martince (toho se zúčastní čtyři vyřazení čtvrtfinalisté a s nimi dvě výše postavená mužstva z těch, která zůstanou ve skupině B). Poličští však mohou promluvit rovněž do vývoje nadstavby tím, že oberou o důležité body někoho z trojky, která bojuje o čtvrtfinále.

„Před svátky kluci pomalu mleli z posledního a bylo to na hře znát. Jsem však přesvědčen, že je v našich silách se přes Ledeč posunout," pronesl trenér Bohumil Prachař.

Nejbližší program Poličky: dnes 18:30 Ledeč nad Sázavou (v), 8. ledna volno, 12. ledna 18:30 Havlíčkův Brod B (d).

Nejproduktivnější hráči: Vratislav Vápeník 23 bodů (12 + 11), Libor Boháček 20 (13 + 9), Lukáš Krajíček 19 (10 + 9).

Nejtrestanější hráči: Ladislav Klíma a Jonáš Dvořák 38 trestných minut, Filip Švejda 34.

Statistiky brankářů: Martin Zelený – úspěšnost 87,04, David Vašátko 86,68.