Chtěli slavit zisk krajského titulu a nebyli od toho zase tak daleko, vždyť ještě deset minut před koncem třetího finále vedli. Slovanisté však zápas tentokrát do vítězného konce nedotáhli, finiš opanovali Kohouti, kteří o jeho osudu rozhodli třemi trefami a vynutili si pokračování série. To je na pořadu ve středu večer v Rehau aréně.

ZLOM ZA OSM SEKUND

Do třetí bitvy vstoupili hosté lépe a po samostatné akci Fibricha se ujali vedení. Potom ovšem jejich aktivitu přibrzdila série vyloučení a jedno z nich potrestal Šejba. Následovala trefa Kobzy a další vyrovnání, tentokrát z hole Moučky na 2:2. Ten stejný hráč mohl otočit kormidlem zápasu, trestné střílení ovšem neproměnil.

Co se nepovedlo jemu, dokázal v dohrávané početní výhodě zkraje prostřední periody Jindřich. Leč následovala věc v tomto play off už tradiční, tedy obrat v podání Slovanu. Fibrich v přesilovce a vzápětí před Sajdlem osamocený Kobza zařídili, že hosté šli do třetí třetiny v lepší pozici. Dvacet minut scházelo k triumfu…

Jenomže hned po zahájení hry dorovnal krok Křečan a potom následoval dlouhý úsek nervozity. Na či stranu se hokejový Bůh přikloní?

Byli to Kohouti a to způsobem poněkud šokujícím. Turka nejdříve překonal Křečan a hned po buly ve středovém kruhu se prohnal konsternovanou obranou Hemský a zavěsil na 6:4. Časový rozdíl mezi oběma zásahy? Pouhých osm vteřin!

POJISTKA DO PRÁZDNÉ

Ještě jednu zápletku nicméně tohle finále nabídlo, protože za další půlminutu Pavlovský uplatnil svoji šikovnost a bylo to zase jen o gól. A nemuselo zůstat jen u toho, vždyť třeba šance Muselíka po vyrovnání doslova volala.

Poslední naděje Slovanu se zhroutila při power play, do jeho opuštěné svatyně nasměroval puk Prachař a podtrhl tím vůbec první porážku Moravské Třebové ve vyřazovací části krajské ligy. Zda to na ní zanechá nějaké stopy, to se ukáže ve středu večer.

ZTRÁTA V OFENZIVĚ

„Myslím si, že porážky je škoda, protože jsme v zápase do 50. minuty vedli. Určitě jsme při hře pět na pět hráli dobrý hokej, měli jsme spoustu šancí. Soupeře jednoznačně podržel gólman. My jsme potom inkasovali na 4:4, kluci se z toho trochu rozklepali, potom jsme dostali dva rychlé góly a tím bylo de facto po utkání,“ shrnul svoje dojmy trenér Igor Čikl.

Kromě výsledku jej mrzela ještě ztráta Tomáše Faltuse. Důležitý útočník musel ze hry odstoupit po ošklivé srážce s protihráčem s podezřením na zlomeninu klíční kosti.

„Je to jeden z klíčových hráčů a je zraněný, ale musíme si poradit i bez něho. Máme teď výhodu domácího hřiště. Poskládám sestavu tak, jak nejlépe budu umět, a nastoupíme od první minuty se snahou uhrát třetí vítězství,“ vyhlíží Čikl finále číslo čtyři.

KL Pardubicka, finále play off, 4. zápas:

Česká Třebová – Moravská Třebová 7:5

Fakta – branky: 10. Šejba (Prachař, Křečan), 14. Jar. Moučka (Hemský, Vlček), 21. Jindřich (Prachař, Křečan), 51. Křečan (Prachař, Jindřich), 54. Křečan (Vlček), 54. Hemský (Jar. Moučka), 59. Prachař (Šejba) – 4. Fibrich (Čikl), 10. Kobza (Langr, Faltus), 33. Fibrich (Pěcha), 34. Kobza (Langr, Faltus), 54. Pavlovský. Rozhodčí: Čížek, Kareš – Kolář, Teplý. Vyloučení: 6:7, navíc Fibrich (MT) 10 min. OT. Využití: 2:1. Diváci: 1167. Třetiny: 2:2, 1:2, 4:1. Stav série: 1:2.

HC Kohouti Česká Třebová: Sajdl – Cik, Pražák, Lesák, Šejba, Jan Moučka, Procházka – Hemský, Vlček, Jar. Moučka, T. Prachař, Jindřich, Křečan, Pejcha, Knytl, Zítka, Šimončič. HC Slovan Moravská Třebová: Turek – Pokorný, Rajnoha, Muselík, Bednařík, Schneider, Hradil – Augustin, Čikl, Pavlovský, Langr, Kobza, Faltus, Řehulka, Pěcha, Fibrich. (rh, hor)

Další program:
4. utkání: středa 21. března, 19:00 (MT)