Jaké jsou vaše dojmy po kompletních třech čtvrtinách základní části, co se umístění a hry týká?

Tabulková pozice je dobrá. Před sezonou jsme si přáli, abychom se pohybovali takhle vysoko, a to senámplní. Komplexnější hodnocení nechám na trenérovi. Za sebe řeknu, že určité nedostatky vidím, ale klady převažují. Z celkového projevu našeho mužstva mám pozitivní dojem a myslím si, že může za určitých předpokladů uhrát velmi dobrý výsledek.

Co očekáváte od rozhodující fáze základní části, posledních kol?

Momentální postavení týmuv tabulce nám velí postoupit do play–off. Pořád ale není ještě nic jisté, pokud se nám nepodaří následující zápasy, můžeme si postup velmi zkomplikovat. Bude to i o potřebném štěstíčku, jemuž musí jít každé mužstvo naproti.

Co byste řekl k výkonům nových hráčů, kteří v tomto ročníku nastupují v barvách Slovanu?

Pro letošek jsme byli donuceni nabrat více hráčů, než jsme si před sezonou mysleli. Vinou velké marodky kmenových hráčů, kdy čtyři z nich nemohou vůbec nastupovat, jsme byli přinuceni k tomuto kroku. V prosinci se u některých začaly projevovat kvality, pro které jsme je do týmu vzali. Bohužel ne všechny posily jsou posilami skutečně, ale to musí každý, kdo chodí na hokej, vidět sám. Z nováčků bych vyzvedl zkušenost při hře Zbyňka Lakomého a dravost na ledě Daniela Konopčíka. To jsou pro mě velice příjemná konstatování.

Jak to vypadá s hráči, kteří momentálně nenastupují pravidelně?

Máme v podstatě malý přetlak hráčů. K němu nás dovedl vývoj ze začátku sezony, kdy jsme se potýkali s marodkou. Teď tak může trenér před zápasem vybrat podle momentální výkonnosti hráče, kteří nastoupí. To však neplatí ve všech případech. Někdy hokejisty do zápasu nepustí pracovní a soukromé záležitosti případně onemocnění.

V letošním roce se na střídačce družstva mužů objevili hned tři trenéři. Co bylo příčinou?

Nechci to příliš rozpitvávat. V hokeji se stává, že se trenéři mění, a Třebová v tomto není výjimkou. Upřímně přiznám, že došlo k menšímu tření mezi hráči, trenérem a vedením, z toho vyplynulo ukončení činnosti trenéra Pavliše. Toho jsme dočasně nahradili Jardou Faltusem, na čemž jsme s ním byli od začátku domluveni. Dále byla dohoda, že pokud neseženeme trenéra s velkým T, tak post hlavního kouče obsadíme z vlastních řad. Díky tomu jsme měli čas hledat adekvátní náhradu, a to se nám povedlo. Miroslav Venkrbec má velké odborné vzdělání a hodně zkušeností ze špičkového hokeje. Teď se situace v týmu uklidnila, což potvrdila úspěšná šňůra zápasů na venkovních stadionech.

Jak hodnotíte dosavadní průběh celé soutěže, v níž Moravská Třebová zatím patří mezi nejlepší trio?

Před sezonou jsme podle papírových předpokladů počítali se sedmi týmy, které budou bojovat o play–off. Po odtajnění sestavy Světlé se z toho stalo týmů osm. Ty celky, které se dokážou probojovat do play–off, budou mít vysoký kredit, mužstvo, jež získá titul, bude určitě nejkvalitnějším přeborníkem za dobu trvání Pardubického kraje. V letošním roce je to nejvyrovnanější soutěž, a to i díky tomu, že družstva dříve se pohybující na spodku tabulky posílila. Zápasy se velmi vyrovnaly, v soutěži nehraje slabý tým, což je pro diváka to nejlepší.

Celý hokej trápí úbytek diváků na stadionech. Co dělá vedení Slovanu pro to, aby na třebovský stadion chodilo maximum lidí?

Našich diváků si velmi vážíme, jsou pro mužstvo šestým hráčem, a tak se Slovan snaží ve skromných podmínkách pro ně dělat maximum. Hráči předvádějí výborný hokej, který se musí líbit. Z hlediska dalšího zlepšení zázemí stojí rozhodnutí na vedení města. V letošním roce jsme hodně rozšířili sortiment nabízených suvenýrů a ve spolupráci s provozovatelem restauračního zařízení jsme zajistili roznášení nápojů mezi diváky, grilování a podobně. Doufáme že tyto změny uvítali a na vyvrcholení soutěže jich přijde podpořit náš kolektiv co možná nejvíc.