Papírově byli favority, ale vítězství museli vydřít. Zlomový se ukázal být přelom druhé a třetí třetiny, kdy řádil kapitán D. Vápeník.

Polička – Semechnice 4:2

V první třetině jakoby se oba soupeři nacházeli ve stavu povánoční letargie. Hra byla nezajímavá, diváci se nudili a bezgólový stav byl logickým vyústěním dění na ledě.

Ani prostřední část nenabídla žádný extra hokej, aspoň však začaly padat góly. První dali hosté, když využili přesilovku pět na tři Ryšavým – 0:1. Vzápětí mohli zvýšit, ale Šauer vychytal sólový nájezd.

Stále v oslabení se Poličce povedlo srovnat, když D. Vápeník vybojoval puk ve středním pásmu a v akci dva na jednoho ideálně našel Vašátka. Ve 38. minutě hráli přesilovku domácí, na Husákův pas si najel D. Vápeník a střelou přes obránce otočil vývoj. Asi klíčová chvíle celého zápas přišla v čase 39:59, kdy D. Vápeník tečoval Češkovu ránu od modré čáry a Spartak rázem vedl o dvě branky – 3:1.
Třetí třetina byla ze strany domácích asi nejpovedenější. Hned na začátku prokázal D. Vápeník, že je kapitánen na správném místě, a zvýšil na 4:1. Hosté se dostali ke slovu už jen jednou, a to po dorážce Rejchrta v přesilovce, k ničemu dalšímu je Poličští nepustili a pohlídali si výsledek.

„Spokojen mohu být s vítězstvím a částečně se hrou ve třetí třetině. Jinak to pro diváky nic moc podívaná nebyla. Hlavně první část byla velice špatná, ani ve druhé to nebyla žádná sláva, naštěstí jsme se však dokázali prosadit střelecky. Poděkování patří Dušanu Vápeníkovi, který ukázal mladším spoluhráčům, jak se má bojovat. Někdy má vydřené vítězství větší cenu než výhra, když vám všechno vychází, a to byl tento případ. Jsem rád, že jsme splnili „povinnost“ doma vyhrát, což je hlavní klad. Věřím, že v novém roce budeme minimálně pokračovat ve výkonech, jaké jsme předvedli v krajské soutěži doposud. Hned v neděli 3. ledna náš čeká stále se lepšící Lanškroun a to bude pořádně těžká zkouška,“ hodnotí duel a výhled do budoucna poličský trenér Miloš Grubhoffer.

Fakta – branky: 38., 40. a 41. Dušan Vápeník, 28. Vašátko – 26. Ryšavý, 51. Rejchrt. Rozhodčí: Přichystal – Brýdl, Říha. Vyloučení: 8:6, navíc Boháček (POL) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 300. Třetiny: 0:0, 3:1, 1:1.

HC Spartak Polička: Šauer – Husák, Mach, Češka, Veselý – V. Vápeník, D. Vápeník, Boháč, Boháček, Švejda, Radiměřský,Vašátko, Šedý.