Ten první na ledě Rehau arény se stal vcelku jasnou záležitostí v jejich prospěch. I když v polovině utkání inkasovali během jediné minuty dva góly, tak si stále udržovali náskok a bezpečně si došli pro vítězství. Druhý den se hrála odveta na ledě Orlů a ta byla mnohem napínavější. Domácí dokonce po dvaceti minutách vedli 2:0, ale Slovanisté nechtěli připustit komplikace za cestě za krajským titulem, vývoj duelu rázně otočili a po šedesáti minutách mohla vypuknout jejich radost. Po loňské smolné finálové porážce od Chrudimi se tedy Třebovští dočkali nejcennějšího úspěchu.

Po primátu touží také dorostenci Spartaku Polička, kteří finálovou sérii krajské ligy rozehráli na domácím kluzišti velice úspěšně. V souboji Spartaků skolili na první pokus rivala z Chocně. Byl to ovšem zápas, jaký se vidí jen málokdy, protože hlavní rozhodčí Veselý v jeho průběhu nevyloučil ani jednoho hokejistu (!), čímž přivedl obě střídačky na pokraj infarktu. Za šedesát minut viděl jediný faul, po kterém hosté proměnili trestné střílení. Ve vypjatém souboji padlo šest branek ve druhé třetině a za smírného stavu došel zápas do prodloužení, které půl minuty před závěrem rozhodl poličský Holec. Spartak si může zajistit titul v pátek večer v Chocni (19:30), pakliže se mu to nepovede, bude se hrát třetí zápas v neděli od 11:15 v Poličce.

Ke svému finiši se blíží také žákovská liga a v její finálové mezikrajské části září poličští hráči. Jak starší, tak mladší si udržují pozici v elitní trojici a nyní výrazně porazili třeba i vyslance slavné Dukly Jihlavy.

KRAJSKÁ LIGA JUNIOŘI

Finále – 1. zápas: HC Slovan Moravská Třebová – TJ Lanškroun 6:2. 2. zápas: TJ Lanškroun – HC Slovan Moravská Třebová 2:3 (konečný stav série: 0:2, vítězem KL je HC Slovan). O 3. místo – 1. zápas: HC Spartak Polička – HC Chotěboř 4:6 (stav série na body: 0:2).

KRAJSKÁ LIGA DOROST

Finále – 1. zápas: HC Spartak Polička – HC Spartak Choceň 4:3 PP (stav série: 1:0). 0 3. místo – 1. zápas: HC Skuteč – HC Chotěboř 5:5 (stav série na body: 1:1).

KRAJSKÁ LIGA STARŠÍ ŽÁCI

Finálová skupina 1 – 4 – 13. kolo (hraje se společně s Krajem Vysočina): HC Spartak Polička – HC Chotěboř 8:6, HC Hlinsko – TJ Lanškroun 5:15, HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Rebel Havlíčkův Brod 2:8, SKLH Žďár nad Sázavou – HC Dukla Jihlava 12:0. Dohrávka: HC Spartak Polička – HC Dukla Jihlava 12:6.

Skupina o umístění – 9. kolo: Lokomotiva Česká Třebová – HC Slovan Moravská Třebová 4:8, HC Chrudim – HC Spartak Choceň 0:7. 10. kolo: HC Skuteč – HC Chrudim 4:10, HC Spartak Choceň – Lokomotiva Česká Třebová 8:3.

KRAJSKÁ LIGA MLADŠÍ ŽÁCI

Skupina o umístění – 9. kolo: Lokomotiva Česká Třebová – HC Slovan Moravská Třebová 3:6, HC Litomyšl – HC Skuteč 7:2, HC Chrudim – HC Spartak Choceň 7:5. 10. kolo: HC Slovan Moravská Třebová – HC Litomyšl 4:1, HC Skuteč – HC Chrudim 2:6, HC Spartak Choceň – Lokomotiva Česká Třebová 3:8.