Moravská Třebová – Litomyšl 1:2

Ani třetí vzájemný zápas v sérii neprobudil kanonýry na obou stranách, znovu padly jen tři branky. O tu první se ve 4. minutě postaral dělovkou od modré při hře čtyři na čtyři Pilný a potvrdil dobrý vstup Litomyšle do utkání – 1:0.

Další dobré šance měli Šedivý s Dospělem, Slovanisté se oklepali až po deseti minutách poté, co bez úhony přečkali Pešinův nájezd. V 16. minutě však hosté ztratili puk ve středním pásmu a Řehulka se trefil do horního růžku přesně – 1:1.

Začátek prostřední části se nesl ve znamení vyloučení, Matys odnesl protesty „desítkou“. Z trestné lavice pak mohl sledovat klíčový moment zápasu i celé série. Ve 26. minutě vyjel Bureš daleko ze své branky k mantinelu proti Pavlákovi, ale nezasáhl dobře a v nouzi si pomohl hozením hole. K nařízenému trestnému střílení se postavil Joudal a stejně jako ve středu v rozstřelu nedal gólmanovi šanci – 1:2.

Domácím se brzy naskytla velká možnost k vyrovnání, hráli 75 sekund přesilovku proti třem, ale vůbec se jim nevedlo. Stejně to dopadlo také s dvojitou výhodou hostů od 36. minuty.

V poslední třetině se čekal mohutný nápor Slovanu, ale dobře pracující defenziva soupeře jej do mnoha příležitostí nepustila. Naopak, z četných rychlých brejků mohla Litomyšl vedení pojistit, ale střelecké prokletí nezlomila ani tentokrát a přes hranici dvou gólů se znovu nedostala, což se ostatně naposledy stalo 3. února. Vrcholem nemohoucnosti byl únik Dospěla se Šedivým na samotného Bureše, který i v této situaci naděje svého celku udržel.

Čas se ale rychle krátil, v čase 58:58 se třebovská střídačka odhodlala k odvolání Bureše, ale hosté svoji svatyni obětavě uhájili a po klaksonu propukla jejich velká radost.

Celá série o přebornický titul a třetí místo v lize byla důstojným vrcholem sezony. Bylo dobře, že ji hráli právě oba okresní rivalové, i díky tomu byly tribuny plné a na ledě nechyběl potřebný náboj. Dva nejlepší týmy z Pardubického kraje jsou z okresu a to je dobré vysvědčení na konci sezony.

„Myslím, že v tomto zápase jsme byli lepší, šli jsme úspěchu trochu víc naproti. Jinak byla série velmi vyrovnaná, jsem rád, že jsme ji zvládli vítězně,“ poznamenal spokojený hrající kouč hostů Petr Pešina.

Branky: 16. Řehulka – 4. Pilný, 26. Z. Joudal (z trestného střílení). HC Slovan MT: Bureš – Klíč, Syrůček, Hanák, Kutmon, Parolek, Zahrada – Řehulka, Koláček, Péč, Husárek, Lakomý, Moravec, Kobza, Konopčík, A. König. HC Litomyšl: Pavlíček – Pilný, Kosejk, Drbal, Matys – Joudal, Pešina, Pavlák, Dospěl, Šedivý, Musil, Bačík, Lustyk, Šauer.