Hokejisté Slovanu mají za sebou vydařenou sezonu v krajské hokejové lize. Po celou dobu se pohybovali v jejím popředí a v play off to nakonec dotáhli až do finále. V něm nestačili na suverénní Choceň, ale i stříbrná příčka jim rozhodně sluší.

„Druhé místo je krásné, co by za to jiní dali, ale první je jen jeden a toho si všichni pamatují. To by měla být pro nás motivace pro další sezony," říká trenér Slovanu Jan Klacl.

Pevná defenziva

Třebovský celek se před sezonou nevyhnul změnám, které se dotkly zejména zadních řad. „Po loňském neúspěchu jsme se spolu s vedením klubu snažili o jejich posílení, což se nám, myslím, podařilo. Naše obrana byla na tuto soutěž velice kvalitní, čehož si musel povšimnout i divák," je přesvědčen Klacl. Slova chvály platí i pro Lukáše Kulhavého, jenž se poprvé ve své kariéře zhostil role brankářské jedničky a vedl si znamenitě. „Lukáš mě svými výkony potěšil, a řekl bych, že nejenom mě," uznal trenér.

K úplné spokojenosti chybělo třebovským hokejistům i jejich fanouškům jediné – aspoň jednou, a nejlépe ve finále, porazit Choceň. To se jim nepovedlo. „Choceň byla letos nad naše síly a není ostuda si to přiznat," zdůrazňuje Jan Klacl, jehož přesto mrzí, že finálová série skončila hladce 0:3 na zápasy. „Ve druhém utkání na našem ledě jsem se cítil opravdu trapně. Vůbec se nám nedařilo a více než se soupeřem jsme bojovali s rozhodčím," vrací se moravskotřebovský lodivod k zápasu, který byl v podání jeho svěřenců, přestože se hrál v Rehau aréně, z celé finálové série paradoxně nejhorší.

S vystoupením Slovanu během celé sezony byl spokojen také manažer týmu Pavel Kršňák. „V podstatě jsme splnili to, co jsme si předsevzali, tedy postoupit do play off a v něm udělat dobrý výsledek. Oboje se povedlo. S Chocní jsme ve finále sice prohráli 0:3 na zápasy, ale oba venkovní duely přinesly velmi kvalitní hokej a nám k vítězství scházela jen trocha štěstí," míní manažer.

Pavel Kršňák si pochvaluje i přetrvávající přízeň města, sponzorů a fanoušků. „To jsou základní kameny úspěchu celého klubu. Troufnu si tvrdit, že společně s Chocní máme nejlepší diváky v soutěži. Podařilo se nám i doplnění kádru, vytvořili jsme tři vyrovnané pětky a ty předváděly výborné výkony jak v obraně, tak v útoku," vyjádřil se Pavel Kršňák.

Za negativa uplynulé sezony považuje systém krajské ligy, který se navíc v polovině soutěže změnil, a výkony rozhodčích. „Ti absolutně pokulhávají za úrovní soutěže, což trápí všechny oddíly," je přesvědčen třebovský manažer.

Junioři mají šanci

Často diskutovanou otázkou bývá u Slovanu počet mladých domácích odchovanců v sestavě. Na to má manažer jasnou odpověď. „Vždycky jsme dávali šanci juniorům, kteří měli zájem nastoupit za muže. Letos nastoupili čtyři a mohli i další, ale opět se ukázalo, že někteří ten přechod nezvládají, nebo počítají, že dostanou místo v sestavě zadarmo. Tak to ale není. Nečekáme, že mladíci potáhnou mužstvo, ale musí projevit zájem a o svoji pozici bojovat. Dobrým příkladem je Filip Radimecký, který se dokázal do sestavy dostat a zahrál si i finále krajské ligy."

K nezbytným faktorům úspěchu patří ve sportu štěstí a Slovan ho tentokrát měl. Jednak se mu povedlo získat hokejisty, kteří v jeho barvách chtěli hrát, jednak zvládl obvyklé výkyvy ve hře. „Byla to sezona jak na houpačce. Příprava dobrá, začátek soutěže nám moc nevyšel, do Vánoc to zase klapalo výborně, po novém roce jsme šli dolů a v play off znovu vyletěli," shrnuje Pavel Kršňák stříbrnou sezonu. „S těmi, kteří za nás nastoupili, jsme byli spokojeni a budu rád, když se tady na začátku příští sezony znovu objeví," doplnil.

(rh, dp)

HC Slovan Moravská Třebová v KL mužů

První část: Moravská Třebová – Lanškroun 6:4 a 9:2, Moravská Třebová – Litomyšl 1:6 a 3:2, Moravská Třebová – Polička 5:2 a 8:1.

Druhá část – skupina A: Moravská Třebová – Chrudim 5:4 (sam. náj.) a 6:1, Moravská Třebová – Hlinsko 6:5 a 13:6, Moravská Třebová – Světlá nad Sázavou 5:4 a 6:2, Moravská Třebová – Choceň 3:5 a 3:7, Moravská Třebová – Litomyšl 10:2 a 3:5.

Třetí část – skupina A: Moravská Třebová – ZH Pardubice 4:1 a 5:4, Moravská Třebová – Choceň 2:6 a 3:6, Moravská Třebová – Polička 10:2 a 7:6 (sam. náj.), Moravská Třebová – Světlá nad Sázavou 4:3 (prodl.) a 1:3, Moravská Třebová – Chrudim 2:6 a 4:2.

Play off o přeborníka kraje – čtvrtfinále: Moravská Třebová – Hlinsko 4:5, 7:4 a 5:3. Semifinále: Moravská Třebová – Chrudim 3:0 a 2:0. Finále: Moravská Třebová – Choceň 2:3, 4:7 a 2:5.

Střelci Moravské Třebové (163 branek): Řehulka 21, Rak 19, Kobza 15, Faltus 15, Peška 14, Koláček 12, Tregler 10, Zeman 8, Doseděl 8, Muselík 6, Polák 6, Fryč 5, Rajnoha 5, Kutmon 4, Žalčík 4, Urbášek 4, Stloukal 2, Parolek 2, Kubín 1, Maška 1, Radimecký 1.