Ta právě v těchto dnech vrcholí závěrečnými rozhodujícími boji o medaile, které do hledišť stadionů lákaly početné divácké návštěvy blížící se tisícíhlavému davu.

S tím je samozřejmě konec.

Zatímco finálová série mezi hokejisty Chrudimi a Moravské Třebové by měla pokračovat bez přítomnosti diváků podle stanoveného rozpisu (druhé utkání se hrálo ve středu večer před prázdnými tribunami na chrudimském zimním stadionu), tak finalisté Poháru Vladimíra Martince se rozhodli odlišně.

BEZ LIDÍ TO NEMÁ VŮBEC ŽÁDNÝ SMYSL

Nemůžeme na tribuny pustit fanoušky, kvůli kterým hokej vlastně hrajeme? Tak to raději nebudeme hrát vůbec!

Připomeňme, že nedělní první vzájemný duel sledovalo v České Třebové 492 diváků a podobné číslo se dalo očekávat ve středu u Sázavy.

„Po vzájemné domluvě s vedením Kohoutů jsme se rozhodli nepokračovat v rozehrané finálové sérii Poháru Vladimíra Martince. Sehrát utkání bez fanoušků nebo případně selektovat návštěvníky tak, aby celkový počet přítomných osob byl nižší než 100, je pro nás naprosto nesmyslné. Fanoušci jsou pro náš klub jednoznačně nadřazeni celkovému umístění v soutěži,“ vyjádřil se za světelský hokejový klub jeho předseda Miroslav Sklenář.

POHÁROVÉ FINÁLE NEBUDE MÍT VÍTĚZE

V totožném duchu hovoří také Kohouti, což potvrdil na klubovém webu jejich manažer Vladimír Vaněk. „Máme na celou věc stejný názor. Jestliže se regionální hokej hraje pro diváky, kteří na zimní stadion nesmí přijít a fandit svým mužstvům, nevidíme žádný smysl v tom, aby taková série pokračovala,“ zdůraznil Vaněk, podle jehož slov je samozřejmě nezanedbatelná rovněž finanční stránka věci, na které by se scházející příjem ze vstupného zákonitě podepsal.

Dohodu klubů o předčasném ukončení sezony posvětilo také vedení krajského hokejového svazu s pochopením pro ekonomickou i lidskou stránku této záležitosti s tím, že nehodlá mužstva k odehraní „utkání duchů“ na vylidněných stadionech nutit a nebude je nijak postihovat. Tento návrh řídící komise podpořil také předseda krajského výkonného výboru Vladimír Martinec, jemuž náleželo poslední slovo, vždyť se jedná o trofej, kterou zaštítil svým jménem. Pohár Vladimíra Martince tak v ročníku 2019/2020 nebude mít svého vítěze.

Také druhý zápas série o konečné třetí místo v krajské lize mezi HC Spartak Choceň a HC Chotěboř byl po dohodě soupeřů a se souhlasem pardubického krajského hokejového svazu bez náhrady zrušen.