Moravská Třebová - Litomyšl 4:6

Utkání začali domácí v oslabení, které sice ubránili, ale těsně po návratu vyloučeného hráče se zblízka prosadil Matys – 0:1. Další minuty byly ve znamení nevyužitých přesilovek, Slovan udeřil ve své čtvrté, když si na odražený puk počíhal Smolík. Přelom první a druhé třetiny přinesl dlouhou přesilovku pět na tři pro hosty.

Ve 21. minutě ji využil dorážkou Pešina a v pokračují klasické početní výhodě si vyjel od mantinelu Šedivý – 1:3. Reakce Třebové následovala také v přesilové hře, když Syrůčkovu ránu doklepl Husárek. Následovala série trestů hlavně na straně hostů, i oni se museli bránit ve třech a rovněž neúspěšně, o vyrovnání se postaral Lakomý.

Za tohoto stavu mohli domácí zlomit utkání pro sebe, ale v další přesilovce příliš kombinovali a málo stříleli. Litomyšl se záhy vymanila z tlaku a Šedivý s Matysem zařídili práci také Burešovi.

Osud derby utkání se naplnil na začátku poslední části. Domácí sice šli do přesilovky, jenže místo ohrožení Pavlíčka inkasovali po tvrdé střele Kosejka na 3:4. A co více, za další dvě minuty našel Joudal mezi kruhy ideálně Čecha a hosté byli na koni. Opaření Slovanisté pak přežili další velké šance, do odkryté branky nedokázal zakončit Pilný, sólový nájezd zahodil Musil.

Domácí se těžko probíjeli do útočného pásma, ale v 55. minutě si střeleckou parketu našel Lakomý a vykřesal třebovské naděje – 4:5. Vyrovnání měli na holích nejprve Koláček s Péčem a posléze osamocený Koláček, ale Pavlíček odolal.

Zbytečný faul pak sebral Slovanu vítr z plachet, po vyloučení Matyse se však přece jen usadil v útočném pásmu a odvolal Bureše. Rozhodující bully ale prohrál, puku se ihned chopil Pešina, bekhendem jej poslal do opuštěné svatyně a odpálil radost litomyšlských hráčů a diváků.

Branky a asistence: 17. Smolík (Kobza), 25. Husárek, 29. Lakomý (Syrůček, König), 55. Lakomý (König) – 4. Matys (Pavlák), 21. Pešina (Čech, Matalík), 23. D. Šedivý (Musil), 41. Kosejk (Pilný), 44. Čech (Z. Joudal), 60. Pešina. Slovan M. Třebová: Bureš – Havlíček, Hanák, Parolek, Klíč, Kutmon, Syrůček – Smolík, Řehulka, Koláček, Konopčík, Lakomý, Husárek, Kobza, Péč, König. HC Litomyšl: Pavlíček – Pilný, Kosejk, Matalík, Matys, Čejka, Mimra – Joudal, Pešina, Čech, Šedivý, Pavlák, Dospěl, Musil, Lustyk, Novotný, Šauer.

Miroslav Venkrbec, trenér Slovanu: Soupeř vyhrál po zásluze. Poslední třetina ukázala, že na tom byl bruslařsky lépe. Naši hráči měli problémy stíhat s protihráči bruslit. Se stavem jsme mohli něco udělat v přesilovkách ve druhé třetině, ale tam jsme gól nepřidali. Navíc branka inkasovaná na začátku třetí části při naší přesilovce byla asi rozhodující.

Petr Pešina, hrající trenér Litomyšle: Do Moravské Třebové jsme jeli uspět a myslím si, že jsme byli v zápase lepší, hlavně při hře pět na pět. Trochu jsme si zkomplikovali situaci zbytečnými fauly a vyloučeními, závěr utkání jsme ale zvládli. Jdeme dál, ve středu nás čeká Žďár, který chceme porazit, pak už by nám play off nemělo utéci. Věřím, že se ve čtyřce udrží také Slovan.

Ještě čtyři kroky zbývají do semifinále. Kdo na koho čeká? Litomyšl: Žďár (d), Chrudim B (v), Choceň (d), Světlá n. S. (v). Slovan: Chotěboř (d), Žďár (v), Chrudim (d), Choceň (v).