Že by hokejová Polička porazila hokejovou Moravskou Třebovou? Koho by to napadlo… Jenomže překvapení se v krajské lize občas stávají a jedno z nich se narodilo ve druhém kole.

HC Spartak Polička – HC Slovan Moravská Třebová 10:8 (4:3, 5:3, 1:2)

Branky: 1. Šedý (Vyskočil), 3. Krajíček (D. Hejtmánek), 3. O. Poul, 10. L. Boháček (Krajíček), 23. Zobač (J. Boháček, Dvořák), 25. O. Poul (L. Boháček, Zobač), 26. Vyskočil (L. Boháček), 27. L. Boháček, 39. Štěrba (L. Boháček), 55. D. Hejtmánek (TS) – 5. Langr (Janošek, Kovařík), 15. Kolařík (Řehulka, Kovařík), 17. Fibrich (Kobza), 29. Langr (Maška), 31. Řehulka, 33. Aulehla (Čikl, Fibrich), 48. Kovařík (Kolařík), 57. Pavlovský (Langr). Rozhodčí: Vepřovský – Říha, Kareš. Vyloučení: 8:3, navíc Pavlovský (MT) 10 min. OT. Využití: 2:1. Diváci: 200.

Polička: Zelený – Vyskočil, Jícha, Dvořák, Štěrba – L. Boháček, Šedý, J. Boháček, Zobač, O. Poul, Krajíček, D. Hejtmánek, Martinů. Moravská Třebová: Turek (10. Pospíšil) – Pokorný, Kolařík, Navrátil, Hradil, Muselík – Aulehla, Čikl, Fibrich, Langr, Janošek, Kovařík, Řehulka, Kobza, Maška, Faltus, Pavlovský, Horký.

Kdo přišel do hlediště tři minuty po začátku zápasu a podíval se na ukazatel skóre, zkameněl jako Lotova žena. 3:0! Ne, nikoho zrak nešálil, domácím skutečně vyšel vstup do derby takhle náramně. Po čtvrtém gólu Slovan vyměnil brankáře a do první přestávky manko minimalizoval, jenže začala druhá část a den otevřených dveří třebovské defenzivy pokračoval v netušené míře. Až v takové, že do druhé přestávky stihli domácí neskutečných devět přesných tref! Teprve v poslední části Slovanisté přitlačili, ale na dostřel se nedostali a když D. Hejtmánek proměnil pět minut před koncem trestné střílení, tak bylo rozhodnuto.

Bohumil Prachař, trenér HC Spartak Polička: Byl to od nás téměř nadlidský výkon, hráli jsme jenom se čtyřmi obránci a osmi útočníky. Důležitý byl samozřejmě vstup do utkání a rychlé vedení 3:0. Pomohlo nám, že hostům trochu vybouchli brankáři, bylo to co střela, to gól. I když jsme ve třetí třetina začali trochu tahat nohy, hráli jsme i hodně oslabení, tak jsme soupeře ani jednou nepustili k vyrovnání. Klíčové bylo proměněné trestné střílení, tím jsme nápor Třebové otupili. Pro Poličku to je cenný výsledek, doufám, že nám do dalších bojů zvedne sebevědomí. Pro diváky to musel být velmi zajímavý hokej.

Igor Čikl, trenér HC Slovan Moravská Třebová: Je pro mě velkým překvapením, že našel mužstvo je schopno dostat deset gólů. Čekal jsem těžký zápas, máme spoustu nových kluků, kteří se potřebují rozkoukat. Měli jsme na první kolo přijatelného soupeře, abychom se se vším seznámili, ovšem první dvě třetiny byly katastrofální v obranné činnosti, včetně gólmanů, kteří nic nechytili. Osm gólů jsme sice venku dali, ale na osm gólů také prohráli. Jediné, co bych mohl vyzdvihnout, je poslední třetina, kdy jsme se snažili o vyrovnání, měli dvacet střel, ale bohužel šance neproměnili. Musíme se poučit. Máme mladé nezkušené obránce, nejlepším bekem byl Muselík, který hrával levé křídlo. Je třeba obrannou fázi potrénovat a snad se výkon bude zvedat.

HC Litomyšl – HC Chotěboř 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

Branky: 15. Barkóci (Pilavka), 29. Barkóci (Vomočil, Pilavka), 34. Voříšek – 8. Křesťan (Havel), 20. Dvořák (Eis), 22. Eis (Dvořák), 46. Eis (Dvořák), 60. Vácha. Rozhodčí: Prchal – Padevět, Schaffer. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 180.

Litomyšl: Kalousek – Starý, Kovář, Bláha, Mečiar, Šklíba, Jankovský, Polák – Budina, Pilavka, Skoumal, Vomočil, Voříšek, Dvořák, Bor, Solnička, Novotný, Barkóci, Zahradník.

Gólman Chotěboře Matěj Pešek si v utkání na litomyšlském ledě připsal jednapadesát zákroků.

Domácí nastoupili s elánem a chutí, hned zasypali gólmana Peška ranami, ale ten záhy ukázal, kdo bude jedním z hrdinů zápasu. A tak udeřil soupeř, před Kalouskem se zjevil nekrytý Křesťan – 0:1. Tlak domácích potom sice přinesl ovoce po spolupráci Pilavky a Barkóciho, leč ještě v první části vrátil hostům vedení z přečíslení Dvořák. Zkraje druhé třetiny skóroval Eis na 1:3, potom přišla vydařená pasáž domácích korunovaná snížením z hole Barkóciho a posléze srovnáním po šťastné střele Voříška. To však bylo všechno. Vítězný gól si po nepřehledné situaci připsal ve 46. minutě chotěbořský Eis, snaha Litomyšle, jakkoli velká, byla marná, naopak při power play padl do její sítě ještě pátý kotouč.

Jan Svatoš, trenér HC Litomyšl: Podali jsme lepší výkon než v Hlinsku. Střelecky to byl dobrý zápas, ale chybí nám větší důraz před brankou. Soupeř dobře bránil, našim bekům chybí zkušenosti. Očekávám do dalších zápasů pomoc od starších hráčů a méně individuálních chyb od všech.

Další výsledky KL Pardubicka:

Choceň – Ledeč nad Sázavou 7:4 (4:1, 3:1, 0:2). Branky: Zavřel 3, T. Prachař, M. Pilař, Král, Kopečný – Svoboda 2, Vantuch, Brýdl. Rozhodčí: Veselý – Kalus, Kalina. Vyloučení 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 326.

Hlinsko – Havlíčkův Brod B 7:3 (2:0, 2:1, 3:2). Branky: Dítě 2, Hron 2, Havel, Chvojka, Beneš – Homola, Lacina. Rozhodčí: D. Kolář – P. Kolář, Teplý. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 150.

Světlá nad Sázavou – Česká Třebová 4:3 SN (1:1, 0:2, 2:0 – 0:0, 1:0). Branky: Kořínek, Kopecký, Blažek, rozhodující nájezd Kubát – Moučka, Hemský, Vlček. Rozhodčí: Čížek – Křivohlavý, Kis. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. Diváci: 210.

Další program

3. kolo, neděle 8. října, 17:00: Česká Třebová – Ledeč nad Sázavou, Moravská Třebová – Světlá nad Sázavou, Chotěboř – Havlíčkův Brod B, Choceň – Litomyšl. 18:00: Chrudim – Polička. (rh, hor, pš)